Гран-прі міжнародного фестивалю у Флоренції здобув український хор "Щедрик"

Понеділок, 23 липня 2018 07:51 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Виступ українського хору «Щедрик» у Флоренції, 20 липня 2018 року Виступ українського хору «Щедрик» у Флоренції, 20 липня 2018 року Фото - Радіо Свобода

Київський дитячий хор «Щедрик» здобув головний приз Міжнародного фестивалю-конкурсу оркестрових і хорових колективів, який відбувався у Флоренції 18-20 липня 2018 року. Авторитетне журі професіоналів визнало «Щедрик» найкращим хором з-поміж 11 колективів з усього світу.

Цього року український колектив визнали найкращим, за що і здобув головну нагороду фестивалю – статуетку «Золотого Давида» (символізує Флоренцію за відомою скульптурою Мікеланджело «Давид»).

Також «Щедрик» у складі 54 співаків удостоєний двох золотих медалей у віковій категорії юнацьких хорів та в категорії виконання духовної музики. А головний диригент і художній керівник хору Маріанна Сабліна отримала спеціальну нагороду як найкращий диригент фестивалю. 

«Bravissimi! The best! Найкращі з кращих!» – відгукується про українських хористів Карла Дзанін, засновниця Міжнародного фестивалю хорових колективів у Флоренції (Florence International Choir Festival).

Ще напередодні фестивалю під час прослуховування потенційних учасників керівництво заходу звернуло увагу на складність репертуару українських дітей віком від 10 до 18 років. Відтак їм запропонували виступити не в дитячій, а в юнацькій віковій категорії, ускладнивши таким чином конкуренцію й умови змагання.

За словами фахівців, репертуар київських хористів вже говорить про рівень їхньої підготовки. Лише в конкурсній програмі з-поміж шести творів «Щедрик» співав класику Бальдассаре Донаті «Гальярда» та Іоганна Себастьяна Баха, частину з «Магніфікат», і твори сучасних українських композиторів: «Глорію» Вікторії Польової, «Алілуя» Валентина Сільвестрова, «Крокове колесо» Ганни Гаврилець та «Наспів» грузинського композитора Нугзара Вацадзе.

Професійне журі у складі музикантів з різних країн оцінювало виступи конкурсантів за 10-бальною системою. Хор «Щедрик» за різні виконання отримував у середньому понад 9 балів, тоді як окремі колективи не досягали цієї оцінки.

Хоч змагатися довелося зі співаками професійного мішаного хору Національної філармонії з Ісландії або з музикантами іспанської консерваторії, журі та публіка були в захваті від техніки виконання, складності репертуару та рівня вокальної майстерності дітей.

«Вони звучали дійсно єдиним голосом. Це справді сильний колектив, де дуже помітна велика школа, музична традиція їхньої країни. Слухаючи хор «Щедрик», розумієш, що Україна має давню і багату музичну традицію», – відповіла засновниця Флорентійського хорового фестивалю Карла Дзанін.

Легендарний київський хор «Щедрик» за півстолітню історію свого існування брав участь у багатьох співочих форумах спочатку у межах СРСР, а з 1990-тих років ставав переможцем численних міжнародних конкурсів у Канаді, США, Польщі та Італії. 2005 року на міжнародному конкурсі «Духовної музики в Римі» (Musica sacra a Roma) хор отримав Золотий диплом найвищого ступеня і гран-прі у двох номінаціях: найкращий хор і найкращий диригент (Маріанна Сабліна). Після тієї перемоги папа Римський Бенедикт XVI прийняв хор «Щедрик» у Ватикані та привітав дітей українською мовою. 
Окрім концертів в Італії (Флоренція, Падуа), титуловані хористи з Києва виступали і в містах Угорщини (Будапешт, Веспрем).
За матеріалами "Радіо Свобода"