Український молодіжний оркестр відкрив сезон у філармонії Граца

Середа, 19 вересня 2018 05:30 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Український молодіжний оркестр відкрив сезон у філармонії Граца Фото - Посольство України в Австрії

17 вересня 2018 року філармонія австрійського міста Грац відкрила 204-й сезон концертом Молодіжного симфонічного оркестру України #YSOU. Цього разу це був «Концерт за права людини», на якому нагадали про долю українських політичних в'язнів, утримуваних Росією.

Ці концерти, які проводяться з 2015 року, традиційно є великими культурними подіями, що привертають значну медіа-увагу. На запрошення філармонії двісті четвертий музичний сезон з величезним успіхом відкрили головна диригентка Опери Грацу Оксана Линів та заснований нею Молодіжний симфонічний оркестр України #YSOU. Перед концертом з вітальною промовою до численних глядачів звернувся Посол Олександр Щерба.

"Ксавер Моцарт... Бетховен... І Скорик на біс... Вчора філармонія Граца відкривала черговий, 204-ий сезон. На сцені були особливі гості - Youth Symphony Orchestra of Ukraine, наша зіркова диригентка Оксана Линів, наш піаніст Антоній Баришевський. В залі - “creme de la creme” цього другого за розміром австрійського міста.
Для молодих музикантів це був, безумовно, успіх. Для Оксани Линів, нашого культурного посла в Європі - ще трошки до карми. Для спонсорів (українських та австрійських) - нові контакти та плюс до репутації.
Але я в першу чергу про оркестр, цих молодих, навіть дуже молодих музикантів, які грали свою першу симфонію - і зразу на такій сцені! Мені здається, Бетховен і Ксавер Моцарт були б задоволені. А Мирослав Михайлович просто би пишався юними співвітчизниками. Зала влаштувала овацію.
А ще важливо, що концерт був приурочений до міжнародного дня прав людини - і була нагода нагадати аудиторії про наших політичних в’язнів - Олега Сенцова, Володимира Балуха та інших.
Дуже теплий українсько-австрійський вечір. Насамперед завдяки Оксані. Дякую!", - написав пан Посол України на своїй сторінці у facebook.

42059236 1070069939836687 7231097730859270144 n