Як українці в ОАЕ святкували Великдень. Фото Рекомендовані

Вівторок, 22 квітня 2014 06:50 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Свято світлого Христового Воскресіння об'єднало українців з усіх еміратів ОАЕ. Щонайменше півсотні представників української громади в Еміратах разом із працівниками українського посольства в Абу-Дабі і консульства у Дубаї зібралися у неділю на гуляння з народними піснями, стравами, забавами, дитячими конкурсами, уроком флористики, аби ближче познайомитися і поспілкуватися.

 Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

 Так масово місцеві українці з усіх еміратів, зокрема Абу Дабі, Дубая, Шарджі, Рас-аль-Хайми тощо, зустрілися уперше. Спочатку наших співгромадян тут об'єднали соцмережі Facebook та WhatsUp, потім окремі зустрічі, й ось випала чудова нагода познайомитися усім особисто. У дубайському парку Сафа Парк накрили багатий стіл, кожна родина принесла частування: м'ясні страви, ковбаски, салати, випічку, сало, вареники, млинці, напої (безалкогольні) тощо, чоловіки смажили барбекю. Але, звичайно, головними окрасами стали пасочки і крашанки. Чимало яєць було розписано патріотичними мотивами - тризубами, українським орнаментом, або пофарбовані у жовті та сині кольори. У центр уваги потрапив і торт від кримських татар, що живуть в ОАЕ: розфарбований у вигляді синьо-жовтого українського прапора, з тризубом і емблемою кримських татар і надписом «Слава Україні».

 На гуляння українці прийшли після православних богослужінь і освячення кулічів, пасок та яєць. Богослужіння і молебни відбулися у Шарджі в першому на Аравійському півострові православному храмі святого апостола Філіпа, у Дубаї та Абу-Дабі. Справжніми окрасами зустрічі стали заквітчані віночками дівчатка та молоді жінки в українських вишиванках. Більшість віночків з маків, соняшників, ромашок та інших квітів власноруч зробила співорганізатор свята Анна Аксіньїна. Загалом, чоловічі та жіночі вишивані сорочки, виконані у стилі різних областей України - від Заходу до Сходу, створили пишне зібрання зразків національного одягу. В українських вишиванках і у кольорах українського прапору на святі були не лише українці за походженням, а й за духом.

 Після частування відбувся конкурс дитячого малюнку про Україну. Дуже зворушливо і сердечно у синяві дубайського вечора лунали українські пісні та гімн України, які заспівали усі присутні разом із дипломованою виконавицею, музикантом і викладачем Оксаною Комаренко. «А після виконання гімну ми помітили, що дерево, під яким усі співали, було у вигляді тризуба! Добрий знак!» - додала співорганізатор свята Анна Аксіньїна.

 Вона висловила спільне побажання від усіх учасників, аби такі зустрічі стали доброю традицією. Інша співорганізаторка зустрічі, Ксенія Жорноклей, висловила подяку українському посольству і особисто Надзвичайному і Повноважному Послу України в ОАЕ Юрію Полурезу, українському консульству в Дубаї, кримським татарам і українцям, їхнім родинам, а також друзям різних релігій і національностей, які прийшли на Великоднє гуляння на знак солідарності і підтримки України.

Фото: автор Серік Іскаков

 

Останнє редагування Вівторок, 22 квітня 2014 07:00