В Копенгагені відбулося свято писанки. Рекомендовані

Четвер, 24 квітня 2014 05:33 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

В Копенгагені відбулося свято писанки. Українців, данців, росіян та представників інших національностей вчили розписувати великодні яйця. Захід провели волонтери молодіжної організації “Ластівка” 12 квітня. До події готувалися заздалегідь: знайшли приміщення, закупили фарби,обрали цікаві орнаменти, підготували інформацію.


tanya18Тетяна Кравчук, одна з організаторів заходу. Вона з Вінничини. В університеті вивчала народознавство, тепер в Даніі з радістю ділиться своіми знаннями. Гостям свята вона розповіла про походження традиції розмальовувати яйця, показала орнаменти, які характерні для різних регіонів України. Серед них були представлені орнаменти Полтавщини, Київщини, Харківщини та інші.

Тетяна Кравчук, організатор інформаційної частини свята: “Для українців писанкарство малo велике значення. В давнину, люди дарували один одному писанки ,як листівки,таким чином вони показували свою повагу, кохання, бажали людям здоров,я, сили, багатства. Також, ми торкнулися язичницьких та християнських традицій. Раніше писанка булa символoм весни, символoм нового життя, нових надій та починань. Багато цих традицій переплiталися i писанка мала своє продовження. Зараз вона є символом Великодня i ми асоціюємо писанку з Воскресінням Христовим“.


pu15Після інформаційної частини гості свята із задоволенням перейшли до практичної. Будь-який майстер, навіть початківець, потребує писачки. Це спеціальний інструмент, яким наносять орнамент на писанки. Такі, Світлана Перчик, організатор практичної частини, зробила власноруч. Також, вона навчала присутніх видувати яйця, фарбувати та наносити орнамент. Такі знання Світлана отримала від своєї бабусі.

Світлана Перчик, організатор практичної частини свята: “Коли мені було 12-13 років, бабуся познайомила мене з мистецтвом писання писанок. Писачкiв не було, тож бабуся показала та навчила їх робити з підручних матеріалів, ми робили з фольги. Фарби ми варили з овочів та квітів. Використовували, наприклад, буряки, кору вишні, та різноманітні квіти, які збирали в літній період та сушили. Вечорами ми писали писанки, розмовляли, вчилися. Бабуся розповідала про історію писанки та старi українськi традиції
pus16Всього на святі зібралося біля 50 гостей. Не в кожного з першого разу вийшло видути яйце. дорослі та діти сміялися та допомагали один одному. Після цього присутні озброїлися писачками, воском, фарбами та почали малювати. Волонтери “Ластівки” допомагали кожному. Звісно, розписати професійно вийшло не одразу, однак зроблені власноруч писанки, навіть з простими мотивами, стануть справжньою окрасою великоднього столу.Навчання проходило в теплій та дружній атмосфері. Розмальовувати яйця дуже сподобалося дітям.

Наташа Вестхансен, 10 років: “Я написала на писанці “Україна”, намалювала смайлік, сердце та квітку. Обрала такий малюнок, тому, що я люблю квіти, люблю, коли люди посміхаються, та люблю Україну. Мені сподобалось малювати. І сподобалось слухати про традиції


pus12

Розповідати про українськї традиції та гуртувати людей навколо них – головна мета “Ластівки”. Також, для дітей та дорослих, це чудовий привід зустріти нових друзів. Тому, такі заходи волонтери організації планують проводити і на далі.
Злата Байрачна