Микола Істин став лауреатом літературної премії Рекомендовані

Понеділок, 02 червня 2014 14:34 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Ця премія заснована неформальною літературною групою . Яка відслідковує сучасну українську поезію в інтернеті. І заочно відзначає яскравих авторів дипломом лауреата премії , і символічною грошовою винагородою.   Ім'я лауреата оприлюднюється 24 травня в День слов'янської писемності і культури. До складу журі входять літературознавці, і шанувальники поезії – О. Мельничук, О. Коваль, С. Литвин, А. Даниленко.

 

  На сьогодні, літературна критика приділяє недостатньо уваги мережевій літературі. Чимало критиків співпрацює лише з певним колом авторів. Залишається непоміченою значна кількість вартісної української поезії. Цю прогалину, в міру своїх можливостей, вирішила заповнити . Дана премія є способом привернути увагу до поетів, творчі доробки яких знакові для української літератури.

  Першим лауреатом премії 2014 року став поет з Івано-Франківська Микола Істин, за публікації в інтернет-виданнях, літературних порталах, електронних бібліотеках :, (Чехія), , , (бібліотека українського світу), ( спільнота блогів про культуру ), , , <>, , та інших, протягом 2013 – 2014 років.

  Микола Істин поет неординарний. Вчитуючись в його твори, ви потрапляєте в особливу систему цінностей неповторного світу. Ці вірші є оновленим філософським і художнім простором, який розширює "Землю і Небо" української літератури.

  З самвидавчою книжкою Микола Істин цього року вже брав участь в літературному конкурсі імені Леся Мартовича. Журі конкурсу відзначило автора нагородою. Але, так склались обставини, що автор не зміг бути присутнім на врученні цієї відзнаки, і не отримав її. І це, стало додатковим аргументом, щоб присудити премію саме Миколі Істину ( що є своєрідною моральною компенсацією).

  Найбільше мене дивує в Миколі його здатність до оновлення. Як поет він росте з кожною новою збіркою своїх творів. Вже сьогодні в літературних колах багато говорять про . Це ще не видана але вже представлена в інтернеті окремими публікаціями нова книга Миколи Істина. Можливо вона, за браком коштів, також вийде в форматі самвидаву. Некстмодернізм це новий напрямок в українській літературі, засновником і популяризатором якого є Микола Істин. Думаю, що наша література може збагатитися цінним поетичним доробком.

  Хочу побажати Миколі Істину подальших успіхів в його непростій творчій роботі.

      Представник журі Андрій Даниленко

передрук: dan24lit

Останнє редагування Четвер, 05 червня 2014 07:35