Українці Единбурга переконали главу уряду Шотландії більше не хвалити Путіна Рекомендовані

Четвер, 19 червня 2014 05:40 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Алекс Салмонд, перший міністр Шотландії, провів "теплу і конструктивну" зустріч з членами української громади, які були ображені його висловлюваннями, зробленими на адресу Володимира Путіна, повідомляє The Herald Scotland.

 

Нагадаємо, що Салмонд заявляв, що захоплюється "деякими аспектами" російського президента.

Об'єднання українців повідомило, що такі заяви їх ''образили, стривожили і засмутили'', а тому вони зажадали вибачень від Салмонда.

Як наслідок, Салмонд провів приватні бесіди з членами української громади разом з українським консулом Михайлом Осначем в штаб-квартирі шотландського уряду в Единбурзі.

Перший міністр повідомив журналістів, що "зустріч з членами української громади в Шотландії була і теплою і конструктивною".

"Я підтвердив позицію шотландського уряду щодо підтримки та солідарності з народом України, а також висловив своє співчуття тим українцям у Шотландії, котрі переживають за своїх друзів та родини в Україні", додав він.

Нагадуємо, що на запитання про дії Путіна Салмонд відповів: ''Ну, очевидно, я не схвалюю ряду російських дій, але я думаю, Путін ефективніший, ніж його описують у пресі, і зрозуміло, чому він має таку підтримку в Росії …. Він відновив значну частину російської гордості, і це добре… Росіяни фантастичні люди, до речі, вони прекрасні люди''.

Також, нещодавно в інтернеті з'явився запис телефонної розмови посла Росії у Зімбабве та Малаві Сергія Бахарєва з послом РФ в Еритреї Ігорем Чубаровим, які обговорюють результат голосування в ООН щодо ситуації по Україні. Пан Чубаров говорить: "В мене зараз просте завдання. Спілкуватися з послами ЄС тільки в одному ключі – "Мужики, Крим забрали, але це ще не вечір. Попереду ми забираємо вашу Каталонію, Венецію, а також Шотландію з Аляскою. На цьому етапі й заспокоїмося"...

У заяві Асоціації українців в Едінбурзі перший міністр "висловив жаль, якщо заявлені слова, можливо, викликали неприємні реакції у українського суспільства, оскільки вони не узгоджуються з офіційною позицією".

 

Останнє редагування Четвер, 19 червня 2014 05:53