Український проект з Тернопільщини на Міжнародному пікніку у замку Дідерсдорф Рекомендовані

Четвер, 19 червня 2014 09:08 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Друзі, запрошуємо відвідати 20-22 червня українське шатро на Міжнародному пікніку Берлін-Бранденбург у замку Дідерсдорф!

Саме на наступних вихідних на святі Internationales Picnick - Delikanto Україну буде представляти український проект з Тернопільщини "Ukraine. We are..." (Україна. Ми є...).

В програмі:
Виступ троїстих музиків
Виконання народних пісень під акомпанимент бандури
Виставка світлин фотографів Анни Сенік та Михайла Урбанського
Виставка борщівської сорочки з колекції Віри Матковської
Страви української національної кухні
Можливість приміряти національний одяг та сфотографуватись
Майстер-клас з української вишивки

Проект: «UKRAINE.WEARE…» (Україна.Ми є…)

Організатор: «Центр розвитку територіальних громад «Світанок»»

Мета проекту: Презентація України в країнах Європи, як багату традиціями, високодуховну та висококультурну державу, на противагу хибним уявленням про Україну, як територію постійного хаосу, революцій та радянського підпорядкування.

Художній опис проекту:

«Україна - країна щирих працьовитих людей, де шанують духовні та культурні цінності, зберігають традиції, розвивають мистецтво.

Країна в котрій співживуть чимало народів та культур.

Край широких степів, зелених гір, чистих річок та морів.

І хоч чимало людей у світі досі вважають нас частиною радянської системи або ж майже нічого про нас не знають... Але МИ Є!

Ми окрема, незалежна держава. Ми волелюбна та нескорена нація.

Ми шануємо та любимо свою Батьківщину і хочемо показати її Вам.»

Основні елементи проекту:

Виставка світлин фотографів котрі працюють в стилі етнічної фотографії Анни Сенік та Михайла Урбанського.

Виставка борщівської сорочки та західноукраїнських етнічних одягових строїв від колекціонери Віри Матковської.

Виставка української народної ляльки від майстрині Людмили Павлової.

Виставка сучасного дизайнерського одягу з традиційними елементами від дизайнера Руслани Равлюк.

Показ та дегустація української народної кухні.

Додаткові заходи:

Майстер-клас із вишивки різними технологіями.

Майстер-клас із приготування вареників із вишнями

Виконання народних пісень під акомпанемент бандури

Можливість відвідувачів приміряти борщівський стрій

Основні персоналії:

Віктор Притулко – засновник Центру «Світанок», Керівник проекту “Ukraine.Weare…”

 

https://www.facebook.com/viktor.prytulko

Світлана Притулко – голова ради Центру «Світанок»

https://www.facebook.com/svitlana.prytulko

Віра Матковська – колекціонера традиційного українського одягу

http://www.matkovska.com

Людмила Павлова – майстриня української народної ляльки

https://www.facebook.com/teklyalka

Руслана Равлюк – дизайнер одягу.

Уляна Перхолюк – майстриня –вишивальниця, бандуристка

 

 

ПРО Центр «СВІТАНОК»

Центр розвитку територіальних громад "Світанок" - це

неурядова організація діяльність якої спрямована на сприяння всебічному розвитку локальних громад, підтримку української культури та створення позитивного іміджу України у світі.

Кожен проект ми починаємо із відданістю Україні, з повагою

до її традицій, з гордістю за духовне та культурне багатство

нашого народу...

«Світанок. Творимо серцем, працюємо заради майбутнього.»

Опис «Світанку» із газети «Голос з-над Бугу»

З чого починаються великі справи?

З простої, незамислуватої ідеї!

Саме вона, ідея створити щось незвичне, зародилась в голові Віктора Притулко навесні 2005 року. Тож спільно з парохом Волсвина отцем Василем Дубецьким в липні того ж року було проведено фестиваль християнської пісні, що отримав назву “Світанок”. Даючи таку назву В.Притулко хотів одним словом вказати на те, що прийшов час відроджуватись, оновлюватись розпочинати нові ініціативи, розвиватись. Фестиваль пройшов на високому рівні його відвідали гості з Португалії, чимало духовенства, хори та ансамблі тощо. Свято стало щорічним.

В процесі підготовки дійства навколо засновника організації гуртувались ініціативні люди різного віку, соціального та посадового статусу. Тож під час підготовки третього християнського фестивалю у 2007 році вперше зазвучало згадування про організацію, що носила однойменну назву “Світанок”. Вона розпочала активну роботу над іншими культурними програмами. Організація розвивалась проте не мала ніякого статусу перед державою, що в значній мірі обмежувало можливості для повноцінного розвитку.

21 січня 2010 року організація була зареєстрована в Сокальському управлінні юстиції і отримала статус юридичної особи, а також офіційну назву - “Центр розвитку та захисту прав жителів територіальних громад “Світанок””. Тоді було затверджено офіційну символіку логотип та прапор.

Набувши усіх прав повноцінної організації, “Світанок” ще більше активізував свою діяльність. За період з часу реєстрації і до сьогодні було втілено більше 20 проектів найрізноманітніших напрямків. Основною метою в роботі центру є прагнення до розвитку та вдосконалення. Організація усіма можливими способами підтримує ініціативи своїх членів чи громад, установ, підприємств тощо, які до неї звертаються по допомогу.

“Світанок” тісно співпрацює з телерадіокомпанією “Сокаль”. Спільно з котрою було у 2010 році втілено проект “Пізнай Кобзаря”. Де центр підготував медіаматеріалли про Тараса Григоровича Шевченка, а радіо “Сокаль” розмістили їх в ефірі напередодні дня народження великого поета. Також в рамках даного проекту було проведено Шевченківський радіомарафон у прямому ефірі із залученням чималої кількості гостей, найактивнішим слухачам було вручено подарунки.

У 2011 році втілено проект “Перлини України” з нагоди річниці Незалежності України - в коротких радіороликах розповідав про величність та неповторність нашої держави.

На базі Волсвинської школи 25 квітня 2010 року було проведене масштабне свято українських традицій “Калинова солов’їна в кожнім серці Україна” . Також було проведено конкурс на створення гербу села та проведено конкурс дитячих стінгазет “Волсвин моїми очима”.

“Світанок” не залишався осторонь і виборчих кампаній, а саме надавав консультаційну допомогу виборцям щодо виборчого законодавства та випустив брошуру із детальним розясненням процедури голосування та звірки із списками виборців “На допомогу виборцям”.

Спільно з Центром громадської адвокатури та Волсвинсьою сільською радою напротязі 2011 року у Волсвині втілювалась програма безкоштовної юридичної допомоги жителям села, в рамках якої кожного тижня, у Волсвинській сільській раді, юристом надавались безкоштовні консультації з цивільного, адміністративного та кримінального права.

Силами “Світанку” у 2011 році було проведено масштабне святкування 585-ї річниці села Волсвин. Створено презентаційний відео фільм про село та видано фотокнигу “Волсвин.Симфонія поколінь”

У співпраці з Центром громадської адвокатури також було розроблено Статут територіальної громади села Волсвин, котрий у 2011 році затвердила Волсвинська сільська рада.

Наразі “Світанок” веде тісну співпрацю з Євросоюзом та програмою розвитку організації об’єднаних націй в рамках проекту “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”.

Центр намагається максимально сприяти ініціативами місцевих голів, особливо в галузі розвитку культури, організовуючи концерти у селах та містах, надаючи своє музичне та світлове обладнання для оформлення заходів організованих у на місцях, допомагає із виготовлення поліграфічних матеріалів, декорацій, сценічних костюмів тощо. Зрештою центр має індивідуальний підхід до кожного окремого звернення від місцевих очільників чи громад.

“Світанок” у своєму активі може пишатися: співаками, дизайнерами комп’ютерної графіки, поліграфістами, журналістами, музикантами, економістами, менеджерами господарських процесів, спеціалістами з освітлення та озвучення, а найголовінше згуртованою командою альтруїстів, що заради ідеї на безоплатній основі “гори готові звернути”.

Це все далеко невичерпний список того чим займається “Центр розвитку та захисту прав жителів територіальних громад “Світанок””, проте краще нашу роботу бачити і оцінювати за результатами, а не за кількістю прочитаних про нас сторінок :)

Проекти втілені Центром «Світанок»:

  • «Калинова солов’їна в кожнім серці Україна» - шкільний конкурс знання та відтворення українських традицій та звичаїв (https://www.youtube.com/watch?v=Vb9D2c_cj8I)
  • Польсько-українські дні добросусідства (https://www.youtube.com/watch?v=_CE4vDVfSvI)
  • «Перлини України» радіо проект про Україну та її багатства присвячений 20 річниці Незалежності України
  • «Пізнай Кобзаря» радіо проект присвячений Тарасові Шевченку
  • «Голодомор.Рука катів» радіо проект та вечір-реквієм вшанування памяті жертв голодоморів на Україні.
  • Заміна вікон та дверей з використанням енергозберігаючих технологій у Волсвинській школі за рахунок участі у проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»
  • «На допомогу виборцям» друк брошури із описом процедури та правами і обов’язками виборця на Президентських виборах у 2010 році.
  • «Влада та суспільство. Точки дотику» - триденний семінар для місцевих голів Сокальщини щодо налагодження взаємодії суспільства та органів влади.
  • «Діти будують громаду» - проект спрямований на розвиток у дітей лідерських якостей та здібностей до креативного мислення, а також стимулювання інтересу до громадської діяльності.

Докладніше про фестиваль за посиланням http://delicanto.eu/internationales-picknick.html

Останнє редагування Четвер, 19 червня 2014 10:47