Українська діаспора в Канаді відкриє меморіал жертвам комунізму в Україні Рекомендовані

Четвер, 19 червня 2014 11:16 Автор  Орест Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Як вже неодноразово наголошувалося, у Канаді діє потужна українська діаспора, яка не тільки співчуває українцям, котрі сьогодні виборюють право на власну незалежність і суверенітет, а й конкретними діями допомагає їм у цьому.

 

За словами нашого земляка, Сергія Казнадія, який нині проживає в Торонто, українська діаспора в Канаді існує вже 120 років. Нині її загальна кількість становить більш, як 1 мільйон 200 тисяч осіб.

Українці працюють у різних галузях економіки, зокрема, сільському господарстві. Деякі канадці українського походження обіймали та обіймають чільні посади в провідних урядових організаціях та фірмах. Це, наприклад, такі як Рей Гнатишин, що був генерал-губернатором (тобто представником англійської королеви у Канаді) у 1990 — 1995 рр., Артур Савчук — президент найбільшого в Канаді страхового конгломерату «Manulife Financial», Роман Дубчак – голова інвестиційного відділення банку «Сі-Ай-Бі-Сі» (СІВС) та іншій особи.

У Канаді діють кредитові спілки, що уявляють собою невеликі банки, чиї «банкомати» «спілкуються» з клієнтами українською мовою. А також існує значний перелік українських громадських організацій, що проводять різні культурні та соціально-політичні проекти, пов’язані з Україною, організовують поїздки до Канади, виступи та лекції провідних українських політиків, державних діячів та творчої інтелігенції.

Під час революції Гідності представники Конгресу українців Канади щотижнево організовували мітинги, автопробіги, зокрема до містечка Ніагара-он-зе-Фоллз, що неподалік Ніагарського водопаду, зверталися до урядів США і Канади з метою застосування санкцій проти злочинного режиму Януковича, а також збирали кошти та речі на підтримку євромайданівців.

Сьогодні, у цей доленосний для України час, представники діаспори докладають зусиль для вжиття додаткових заходів, щоби ще більше ізолювати Росію економічно і політично, зокрема введення додаткових санкцій проти Росії у відповідь на дії «поплічників» Москви в Східній Україні.

Як відомо, багато представників української діаспори у минулому змушені були залишити історичну батьківщину через комуністичний режим, який на той час був домінуючим на території країни. Так, Сергій Казнадій надіслав інформацію про те, що нещодавно за участі прем’єр-міністра Канади Стівена Харпера та президента конгресу українців Канади Павла Грода у конгресовому центрі Торонто відбувся благодійний вечір та збір коштів на спорудження у Отаві меморіалу жертвам комунізму.

У Канаді буде споруджено меморіал жертвам комунізму в Україні. ФОТО

Стівен Харпер та Сергій Казнадій

Під час заходу було зазначено, що Канада і надалі буде підтримувати український народ, який мужньо виступив за вільну і демократичну Україну. 

У Канаді буде споруджено меморіал жертвам комунізму в Україні. ФОТО

Благодійний вечір, де збирали кошти на спорудження у Отаві меморіалу жертвам комунізму

Ольга Кизименко

джерело: http://akulamedia.com/

Останнє редагування Четвер, 19 червня 2014 13:00