Як українці за кордоном сприймають події на батьківщині Рекомендовані

Понеділок, 21 липня 2014 09:20 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

"Майдан", "Крим", "АТО"... Українці вже півроку живуть на ножах. У війні, як інформаційній, так і справжній майже кожен громадянин нашої країни зайняв свою громадянську позицію. Хтось жертвує власним здоров'ям на передовій, боронячи українську землю, інші боронять її у дискусіях.

Українці в еміграції є споживачами закордонних інформаційних продуктів і їхня громадянська позиція формується за допомогою тамтешніх джерел та уявлень. Я спробувала  поспілкуватися з емігрантами з різних куточків світу, аби з'ясувати, як в тій чи іншій країні стежать за війною, за революцією, за українською громадою.

Галина, 53 роки, покоївка, 3 роки в Польщі

З першого дня, коли почалася революція гідності, польські журналісти дуже активно висвітлювали український майдан. Можна сказати, що завжди польські ЗМІ підтримували Україну в прагненні до перебудови. Тому що якщо нашим журналістам в Європі мало довіряють, то поляки виконують свою роботу якісно. Бували навіть такі повідомлення, що ми в Польші дізнавалися швидше, ніж родичі в Україні, вдома. Поляки дуже активно висвітлюють події з України, тому що розуміють, що наші країни тісно пов'язані одна з одною. У всіх костелах Польщі були відправи за полеглих. Я була на одній з таких, де був Президент Польщі з дружиною і багато польських журналістів. Ми просто підходили до них і дякували, що вони не лишають нас,українців, в біді. Те, скільки вони зробили аби в Польщі змогли лікувати наших хлопців - стільки не зробив ніхто.

Поляки знають про війну і нову владу. Сім'я, у якої я працюю, ще під час перших днів окупації Криму сказала, що Росія від нас так просто не відстане.

Для того, щоб голосувати в Польщі ми подавали дуже багато документів. Це була неділя і мій господар відвіз мене до консульства. Коли я виходила з машини, він сказав: "Пам'ятай, що кожен голос має для вас значення, саме для вас, не для Росії". Всі прекрасно розуміють ще з перших днів агресії, що це справа рук Росії.

Коли віддавала голос за Порошенка, мала надію, що він зможе зупини кровопролиття за тиждень. Та зараз складається враження, що навіть сам Бог безсильний.

Поляки взагалі шоковані як може країна розвиватися, підписувати якісь угоди про асоціацію і не брати кредитів, щоб прогодувати націю, щоб країна не голодувала в умовах війни.

Людмила, покоївка, 39 років, 7 років в Італії

ЗМІ висвітлюють події про Україну, але в загальному.

На початку майже кожен день йшла мова про майдан,потім за зміну влади і так далі. Люди нас підтримують,так як вони теж мали схожі проблеми і знають,що Україна погрузла в режимі корупції, що нам потрібна допомога і сильний лідер для вирішення всіх цих проблем. Але так,як і скрізь, є велика частка людей, які думають,що Путін - молодець.

Також італійці дуже бояться, що Путін перекриє їм газ. Самі розумієте, кожен переживає за свою шкуру.

Генадій, 21 рік, музикант, 8 місяців в Туреччині

Турецькі ЗМІ кожного дня висвітлюють події,що відбуваються на сході нашої країни. Що саме вони кажуть дослівно перекласти не можу,бо Слава Богу ще не зовсім "отурчав" на османській землі,але маю чимало знайомих корінних турків, з якими спілкуюсь як англійською,так і російською мовами.

В їх словах не варто шукати глибини,тому що хто цього не відчув на "власній шкурі"-  цього не зрозуміє. Часто чую слова "це жахливо", "такого не повинно бути в сучасному суспільстві" і т.д. Тішить те, що при вислові "Pytin is dickhead", основна маса молоді в місті, де я зараз живу, радісно плескає в долоні і киває головами.

Всі ми прекрасно знаємо,що Росія присадила всіх на свій коктейль з газу та нафти і турки - не виключення. Що цікаво, якщо б нинішній Президент Туреччини не був так радикально налаштований проти арабських країн-то вони могли б непогано зекономити на поставках саме з арабських країн,але то політика...
Знаходячись на території Туреччини вже 8-й місяць, можу сказати відверто-ніхто крім нас самих нас же ж не захистить, хоча частенько бачу над головою у небі турецькі винищувачі альянсу НАТО.

Наталя, 38 років, художник, 28 років прожила в Росії, 10 - в Україні

Россия активно транслирует новости про Украину. Какое их содержание? Ну вот:  Украина воюет с мирным населением ДНР, убивает стариков и детей. Говорят, русских, казаков, баркашовцев и чеченских подразделений в Украине - нету. После отставки Януковича кричали, что народ Востока не доволен пришедшей киевской властью,которая все эти годы гнобила Восток Украины. О том, что правительство временное и о предстоящих президентских выборах русские не знали. Сегодняшнюю называют хунтой и убийцами, фашистами. О том, что самопровозглашенные Губарев, Бародай, Аксенов выходцы из РНЕ - не знают.

Русские от сорока лет закостенелой савдеповской закалки свято верят новостям 1-го канала. Конечно, у них происходит несостыковка файлов.  Когда по новостям "чмонят русских",  я высылаю фотки с праздника в Парке "Киевская Русь", когда жирует хунтовская влась.

Мои одногодки поверхностны, разучились думать, сопоставлять факты, опьяненные патриоты , с благородством и осознанием того, что спасают мир репостят в "Одноклассниках" объявы расселения в заброшенные домики в деревнях России беженцев (как будто они туда поедут).

Итог - все фашисты и "бендера", под предводительством хунты, продались Западу и США (которые спят и видят, как бы напасть на Россию).

Хотя есть думающие и рассуждающие индивиды.

 Анастасія Загороднєва