За межами України створено 113 виборчих дільниць.

Вівторок, 07 жовтня 2014 08:49 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Позачергові вибори до Верховної Ради за межами України пройдуть на 113 виборчих дільницях.

“Створено 113 виборчих дільниць у 73 країнах світу. 109 закордонних виборчих дільниць створені при посольствах і консульствах України. Найбільше в Росії, 6 – в Німеччині, 5 – в Італії, в Польщі і США – 4″, – повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс на брифінгу у вівторок в Києві.

У той же час, за його словами, чотири виборчі дільниці будуть працювати при українських військових частинах, які дислокуються за межами України, зокрема в Демократичній республіці Конго, Ліберії і Косово.

"МЗС спільно з дипломатичними установами України здійснює роботу по оновленню та уточненню даних державного реєстру виборців на підставі актуалізації консульського обліку громадян України, які проживають або перебувають за кордоном, а також на підставі особистих заяв громадян", - повідомив Перебійніс. 

За даними МЗС, станом на початку вересня, загальна кількість виборців громадян України за кордоном складає 515 315 осіб. 

Як зазначив Перебійніс, на поточний момент МЗС та дипломатичні представництва України за кордоном займаються формуванням дільничних виборчих комісій на закордонних дільницях. 

Крім того, в МЗС повідомили, що 25 вересня до України прибуло 80 довгострокових спостерігачів, які працюватимуть у складі місії БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за виборами. 

Станом на понеділок (29 вересня) всі довгострокові спостерігачі вирушили в регіони України, де здійснюватимуть постійне спостереження за виборчим процесом.

У вересні відбулася робоча поїздка директора департаменту консульської служби МЗС до Мілану, де було проведено зустріч із лідерами громадських об'єднань українців і вирішено відкрити додаткову дільницю.

Нагадаємо, раніше Олег Панькевич звернувся до МЗС щодо необхідности створення у Римі, Мілані та Празі додаткових дільниць, аби більше закордонних українців могли реалізувати своє виборче право на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається