Перше Богослужіння українською мовою в Люксембурзі

П'ятниця, 17 жовтня 2014 05:00 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Українська діаспора в Люксембурзі закладає цеглинки культурного та релігійного розвитку. Перше Богослужіння українською мовою.

Отець ОЛЕГ ЗИМАК відгукнувся приїхав із Брюсселю, щоби підтримати Благодійну Акцію і провести Богослужіння українською мовою за Україну, за героїв, які вже не з нами, і за тих, які зараз виборюють там і нашу теж свободу, за наше майбутнє.

Служба Божа із пошани до всіх присутніх велася трьома мовами - щоби всі розуміли - Отець Любомир словацькою мовою, Отць Олег - французькою та українською. Але проповідь була українською. Отець Олег своїм тихим голосом говорив прості і ніби всім зрозумілі речі, які однак обрали іншого відтінку і значення для всіх нас.

Після Богослужіння люксембуржці, словаки, чехи, українці, поляки ділилися враженнями. І кожен виніс для себе щось своє, але всі вийшли із церкви із одним почуттям - чогось дуже важливого і одночасно простого і величного.

Було дуже багато людей (стільки тут буває тільки на великі релігійні свята як мені розповіли), і це означає, що всі люди різних національностей, віросповідувань, етнічних приналежностей та віку, ВСІ ВОНИ ОБ"ЄДНАЛИСЯ ПІД ОДНИМ СЛОВОМ - УКРАЇНА.

КОЖЕН МОЛИВСЯ ЗА УКРАЇНУ, ЗА МИР, ЗЛАГОДУ ТА ЗА КРАЩЕ МАЙБУТНЄ - ДЛЯ НАС ТА ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ.

ЗА ТЕ, ЩОБИ СЛОВО "УКРАЇНА" НЕ ЩЕЗЛО НАЗАВЖДИ З МАПИ СВІТУ, АЛЕ БУЛО ВІЧНО.

Дорогі любі моя Люксембурзька українсько родино я завдячую Богові і Вам мої любі що я мала честь бути із Вами.

Галина Маловшек