Міжнародний фестиваль творчості української молоді "Балтійські зорі"

Субота, 01 листопада 2014 10:19 Автор  Ольга Берга
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

З 24 по 28 жовтня в Латвії проходив вже 4 Міжнародний фестиваль творчості української молоді "Балтійські зорі"

 За 4 роки на нашому фестивалі побували колективи, солісти, представники багатьох країн - Сербії, Естонії, Литви, Польщі, Швеції, України і звичайно з Латвії.

Цього року ми мали гостей з Німеччини та далекої Австралії.

24 жовтня відкриття фестивалю відбулось в Академічній бібліотеці Латвійського університету. На відкритті були присутні політики, депутати, представники Посольства України в Латвії, учасники фестивалю, делегація харківської молодіжної організації "Квітка надії", делегація Української скаутської організації Пласт, а також група дітей зі Словянська, які знаходяться на реабілітації в Латвії.

Учасники фестивалю хвилиною мовчання помянули загиблих в Україні.

Дуже всих зворушив виступ молодіжного ансамблю політичної партії Національне обєднання Все для Латвії (Батьківщині і Свободі/ДННЛ).

Молоді люди співали патріотичні латиські пісні, а також заспівали "Червону калину", яку підхопив весь зал.

Дуже гарними були майстер класи проведені пластунами. І звичайно була можливість всім поспілкуватись в неформальній обстановці за горнятком кави.

25 жовтня відбувся великий концерт в Великому залі Латиської музичної Академії.

Фестиваль відкрила піаністка, співачка українського походження випускниця Латиської музичної Академії, магістр Королевської Музичної Академії в Лондоні, лауреат багатьох музичних конкурсів Катріна Гупало. В її програмі були твори як українські так і латиські.

В концерті також прийняла участь лауреат багатьох міжнародних конкурсів, представниця Конгресу українців Естонії Олеся Літневська з прекрасною класичною українською програмою.

Відкриттям фестивалю стали солісти з Даугавпілса Вікторія Шапкіна, Аліна Каліна, Артьом Семенов, Аліса Мей, Александра Кудряшова, Софья Ісаєва - вразили всих своїм професіоналізмом.

Марина Полякова, яка представляла Вентспілс зачарувала всих виконанням пісень Чорнобривці та Пісня про тата. Марина активно допомогала і в підготовці фестивалю, була ведучою.

Українськими танцями всих потішив ансамбль "Перлинка" Ризької української школи.

Дуже гарно виступили наймолодші учасники нашого фестивалю ансамбль "Джерельце" з Єлгави. Гарно співали, тримались на сцені як професіонали.

Глядачам і учасникам була можливість познайомитись з латиською культурою. Чудові виступи фолькльорного ансамблю "Земгалі" та танцювального колективу "Спіганас" дуже тепло були зустрінуті глядачами.

Закінчився концерт танцювальною композицією ансамблю "Спіганас" "Мир" на старовинну латиську пісню лейтмотивом якої є заклик повертатись з поля бою хлопців живими. І як це актуально сьогодні для нас.

Після такого зворушливого номеру було важко говорити.

На фестивалі ми мали гостю з далекої Австралії. Пані Марічку Галабурду, яка розповіла нам про далекі краї, про життя діаспори як у Європі так і в Австралії. Нам було подаровано чудовий рушник-від Української громади Сіднею і прекрасні писанки від пані Олі Галабурди з Мюнхену. Символи нашої Батьківщини поєднали нас!!!

26 жовтня наш фестиваль продовжився на круїзному поромі Рига - Стокгольм - Рига, де учасники фестивалю мали можливість виступати перед багатонаціональною публікою з різних куточків світу. На поромі також виступав і ансамбль "Калина" м.Валга Естонія.

27 жовтня ми відвідали столицю Швеції Стокгольм - чудова автобусна екскурсія дала нам можливість побувати в різних куточках міста,потім поблукати Старим містом і дізнатись багато цікавого про Швецію і Стокгольм. На зворотньому шляху до Риги наші діти також виступали, в залі постійно звучало "браво".

28 жовтня ми прибули до Риги. Наш фестиваль закінчився. Трохи сумно було розтаватись. Ну що ж будемо чекати наступного фестивалю.

Щира подяка нашому колективу організаторів: Артему Закару, Філіпу Бородіну, Анастасії Лазаренко, Анні і Крістіану Бергам, Богдану Рибці і всим всим хто нас підтримував.

Особлива подяка депутатам Ризької Думи і безпосередньо Александру Кірштейну.

Дякую друзям з команди сайту української діаспори "Стоари" за інформаційну підтримку наших фестивалів.

До нових зустрічей!

З повагою,
Керівник Центру української молоді і дітей Латвії Ольга Берга

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається