Українська діаспора в США забезпечує безкоштовне лікування солдат Української Армії, поранених у війні

Вівторок, 09 грудня 2014 09:05 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(8 голосів)

Інтерв'ю з главою ради директорів Української Федерації Америки Зеной Черник

Мабуть, таки правда, коли людину, котра своє життя перетворює на служіння для інших, називають «жертовною». Такою жертовною жінкою в Америці є п. Черник, лікар-нефролог українського походження. А ще вона — справжній янгол-хоронитель для багатьох важкопоранених як на Майдані в Києві так і в зоні АТО.

Завдяки зусиллям УФА, а головно п. Зені, було зібрано необхідні кошти, знайдено лікарні в Америці, які погодилися безкоштовно надавати необхідну допомогу, організовано по всій Америці мережу родин (україномовних, щоби, як пояснила п. Черник, поранені не відчували мовного бар’єру), які були готові розділити свою домівку з хворими, потребуючими тривалої реабілітації, навіть постопераційного догляду. А хтось зголошувався власним транспортом возити прооперованих пацієнтів на амбулаторне лікування.

"Українська громада дуже активно відгукнулася на наш заклик про допомогу. Велику поміч нашій Федерації надало американське посольство в Києві, завдяки йому в людей не було жодних проблем із візами. Удалося навіть організувати доставку документів для тих, хто не міг сам прибути в посольство. Працівники посольства допомагали пораненим отримувати візи в диппредставництві Америки в Польщі. Нам було достатньо лише мати гарантійного листа від американської клініки, що вона ладна прийняти цього пацієнта на лікування", - розповідає Зеня Черник, голова ради директорів Української федерації Америки (УФА).

«Не маємо права перекладати відповідальність на інших»

Створення УФА 1991 року ініціював тепер уже, на жаль, покійний чоловік пані Зені Олександр Черник. Обоє вони — українці за походженням, медики за фахом – присвятили своє життя збереженню українського духу в Америці та допомозі українцям в Україні. Ще на початку 1980-х п. Черник створив у Філадельфії Український освітньо-культурний центр, де діяли українські школи, тут працює український дитсадок, зібрана одна з найкращих у США українська бібліотека, функціонує танцювальний колектив.

Тут зустрічаються члени найбільших українських організацій «Союзу українок», «Пласту», «СУМ», лікарських товариств тощо. Справжніми патріотами України виросло й двоє синів цього подружжя. Вони часто бувають в Україні — були спостерігачами на виборах у Луганську, Одесі, відпочивають у Карпатах, привозять сюди свої сім’ї, працюють над програмами для отримання грантів українськими організаціями.

Подружжя Черників зуміло скоординувати діяльність українських громад Америки для допомоги простим українцям. Для цього при УФА діє кілька програм, зокрема освітня, яка передбачає забезпечення підручниками, необхідною літературою українських шкіл і бібліотек. Завдяки цій програмі студенти Українського католицького університету поїдуть на річне навчання в шість католицьких університетів Америки. Інші програми: соціальна (опіка над самотніми стареньким людьми, медична допомога); культури і мистецтв (допомога художникам, музичним колективам в організації виступів і виставок); гуманітарна та програма лобіювання інтересів України. І шоста програма Федерації — допомога хворим діткам. Щороку на літній табір у Карпати вирушають діти, котрі хворіють на розсіяний склероз.

«Значна частина діяльності УФА стосується також контактів з американськими конґресменами та сенаторами, — розповідає п. Зеня. — Ми їх інформуємо щодо важливих українським подій, сприяємо підтримці України, її ролі на світовій арені, підтримуємо імідж держави. Наприклад, ми зібрали 250 організацій, які створили коаліцію й посприяли скасуванню поправки Джексона-Веніка, яка є дуже важливою для України та її участі на світовому ринку товарів. Ми займаємося такими речами, як пам’ять про Голодомор: збираємо експонати, готуємо виставки».

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається