Міносвіти України розвиватиме співпрацю з діаспорою

Середа, 17 грудня 2014 12:02 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(5 голосів)

Міністерство освіти і науки України та українські громади за кордоном розвиватимуть освітню співпрацю над формуванням позитивного іміджу України в світі.

 

Про це українці домовились на науково-практичній конференції "Формування позитивного іміджу Украіни через можливості українців за кордоном".

У конференції взяло участь понад 70 учасників з різних країн світу, які представляли українську діаспору, також представники уряду, Верховної Ради, закладів освіти та громадськості і ЗМІ. Організатором виступила Українська Всесвітня Координаційна Рада головою якої є Михайло Ратушний.

Головні напрямки такої співпраці були окреслені під час конференції «Формування позитивного іміджу України через можливості українців за кордоном», ініційованої Українською Всесвітньою Координаційною Радою.

Участь в обговоренні брали Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, депутати Верховної Ради, а також – представники українських закордонних громад – Республіки Польща, США, Грецької Республіки, Російської Федерації, Італійської Республіки та інших країн.

"Дивно виглядали коментарі, де українська діаспора після надання великої кількості гуманітарної і грошової допомоги від України не почула навіть слова дякую", висловила Уляна Супрун (директор Гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців), яка координує роботу по отриманні медичних аптечок з Канади та наданню бронижилетів та іншої гуманітарної та технічної допомоги Українській армії.

Досить цікавою і продуктивною була доповідь Ігора Гузя, який висловив слова вдячності діаспорі і побажання подальшої конструктивної співпраці. Окремі слова вдячності світовій діаспорі висловила і Ганна Крисюк, яка розповіла про діяльність СКУМО та плани роботи на наступний рік, починаючи від єдиної інфорційноі площадки і завершуючи проведенням в Україні ряду інвестиційних бізнес форумів.

"Для мене велика честь виступати перед Вами і передати слова вітання від Мирослава Гочака, який разом із молодіжною діаспорою українців світу роблять все можливе, щоб показати, що українці справжні патріоти своєї держави, які цінують свої традиції, культуру і люблять свою країну настільки сильно, що готові за неї віддати своє життя. СКУМО в цьому році провели міжнародний форум на якому одним із пріоритетних питань резолюції була допомога у формуванні позитивного іміджу України "- наголосила у виступі Ганна Крисюк, яка виступила від імені президента світового конгресу Українських молодіжних організацій.

Міністр Сергій Квіт зауважив, що сьогодні в Україні немає сформованої державної політики щодо діаспори та автохтонних українців у світі, зокрема, стосовно збереження та популяризації української мови й культури за кордоном. Однак, зараз необхідно  робити в цьому напрямку великі структурні зміни, у тому числі – й Міністерству освіти і науки. На сьогодні МОН надає українським дітям з-за кордону квоти на навчання в Україні. А також цього річ, спільно з Українською Всесвітньою Координаційною Радою, було ініційовано конкурс «Кращий вчитель української мови за кордоном»

Заступник Міністра Павло Полянський зазначив, що для Міністерства освіти і науки України важливо, аби участь в цьому конкурсі взяла якомога більша кількість вчителів, тому умови конкурсу були максимально спрощені. Його переможці стоятимуть на одному рівні з усіма переможцями Всеукраїнських конкурсів. Окрім того, Павло Полянський зазначив, що Міністерство готове забезпечувати українські громади та вчителів за кордоном будь-якою кількістю українських підручників,  необхідних для навчання дітей.

По завершенні науково-практичної конференції були розроблені рекомендації, які передадуть Президенту Украіни, Верховній Раді Украіни, Кабінету Міністрів Украіни, закордонним організаціям українців- членам УВКР, Українській всесвітній координаційній раді, основні пункти яких стосуються розроблення державної програми по формуванні іміджу країни на 2015-2020 роки, визнання та оцінка роботи української діаспори, створення окремого комітету або департаменту по співпраці із українською діаспорою, висвітлювати діяльність українців за кордоном та інше.

Крім того, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко зауважила, що неогбхідно випрацьовувати імідж України в світі на випередження. "Ми маємо бути більш проактивними. У нас для цього є всі інструменти", - додала вона.

"Наш комітет на цьому тижні ініціює зустріч з представниками РНБО, МЗС новоствореним міністерством інформації та АП для того, щоб випрацювати спільну стратегію просування економічних інтересів України, вибудови іміджу України на Заході, розбудови партнерства, співпраці з діаспорою тощо", - зазначила голова комітету Верховної Ради у закордонних справах

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається