СКУ закликав міжнародне співтовариство вимагати негайного звільнення Савченко

Вівторок, 13 січня 2015 14:17 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Світовий конгрес українців (СКУ) закликає міжнародне співтовариство, включаючи правозахисні організації, вимагати від російської влади негайного звільнення народного депутата, льотчиці Надії Савченко.

 В СКУ підкреслюють, що звинувачення російськими владними структурами Савченко, яку було викрадено в Україні і насильно перевезено через кордон до РФ, є явним порушенням міжнародного права та пункту 5 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року.

"Крім обмеженого доступу до послуг адвоката і судового розгляду, Надія Савченко проти своєї волі була піддана судово-психіатричній експертизі", - наголошується в повідомлені.

"Незважаючи на те, що міжнародне співтовариство недвозначно засудило дії Російської Федерації на території України як військового агресора, російські владні структури продовжують грубо ігнорувати свої міжнародні зобов'язання, порушуючи суверенітет України", - йдеться в тексті.

У свою чергу президент СКУ Євген Чолій підкреслює, що міжнародне співтовариство має негайно відповісти однозначними діями на ситуацію, яка склалася навколо Савченко.

"Викрадення, позбавлення волі, примусова психіатрична експертиза і одиночне ув'язнення депутата Верховної Ради України Надії Савченко - це всі ганебні акти, на які міжнародна спільнота має відповісти негайними і однозначними діями", - заявив Чолій.

#FreeSavchenko 23 день голодування Надії Савченко

Нагадаємо, українську льотчицю Савченко проросійські терористи захопили в полон у зоні антитерористичної операції (АТО) на сході України в середині червня. Пізніше з'ясувалося, що її утримують під вартою в Росії. Там її звинуватили в причетності до загибелі під Луганськом російських тележурналістів, які, нелегально прибувши на територію України, у складі групи бойовиків висвітлювали їхній напад на українських військових.

- 27 жовтня 2014 року Басманний суд Москви продовжив термін утримання Савченко під вартою до 13 лютого 2015-го. 22 грудня Московський міський суд відхилив апеляційну скаргу захисту Савченко, і залишив її під вартою. Її утримують у московському СІЗО.

- 15 грудня Савченко оголосила голодування.

- 26 жовтня на позачергових парламентських виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії "Батьківщина".

 Сьогодні, 13 січня, Верховна Рада закликала міжнародні організації та міжпарламентські асамблеї сприяти звільненню Савченко та делегувала її до ПАРЄ.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається