У Польщі відкрили пам'ятник жертвам Голодомору в Україні

П'ятниця, 23 січня 2015 14:56 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

У польському місті Люблін відкрили й освятили пам’ятник жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Відкриття пам'ятника жертвам Великого Голодомору в Україні в 1932-1933 роках, який забрав життя кількох мільйонів людей, відбулося у 22 січня.

Меморіальний камінь має вигляд буханця хліба і на ньому українською і польською мовами написано, що він встановлений у пам’ять українців, а також поляків та інших народів, які загинули внаслідок геноциду, спричиненого радянським режимом. Пам’ятник спорудили завдяки старанням українців Польщі з товариства "Спільне коріння" (Stowarzyszeniе Wspólne Korzeniе), Українського товариства в Любліні, місцевої влади Любліна та екс-консула України в цьому місті Івана Грицака.

Пам’ятник жертвам Голодомору встановлений у сквері неподалік православної церкви.

Як зазначають представники товариства, меморіал був споруджений у грудні минулого року напередодні візиту у Люблін президента України Петра Порошенка. Однак урочистості з нагоди відкриття та освячення пам’ятника відбулись в День Соборності України.

У відкритті пам'ятника взяв участь український посол у Польщі Андрій Дещиця.

"Ми відкриваємо цей пам'ятник разом з нашими партнерами і друзями з Польщі. Важливо, щоб в цей символічний день пам'ятати про те, щоб ми разом працювали і мирно жити у спільному європейському домі. Сподіваюся, що ця добра співпраця між польським та українським народами ініціюватиме ще багато добрих ініціатив", - сказав дипломат.

Він також назвав символічним відкриття пам'ятника саме сьогодні, коли Україна відзначає День Соборності, це нагадує не тільки про жертви Голодомору, а також тих, хто зараз воює за незалежність України на Донбасі.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається