Літній табір в Данії для українських дітей, чиї батьки загинули на війні Рекомендовані

Понеділок, 27 липня 2015 05:01 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

44 українських дитини, які втратили своїх батьків на війні в східній Україні, відпочивають у двотижневому літньому таборі в Данії.

Організація для молодих українців, їхніх сімей та друзів, які живуть в Данії, «Ластівка», запропонували 44 українським дітям, які втратили батька у війні на сході України, приїхати на канікули в Данію.

Діти віком від 8 до 14 років приїхали з усіх куточків України. 30 з них базуються в природному центрі Харрілд Хеле між Бранде та Ікастом, а інші відпочивають в Ольборгу. Newsgerrig.comвідвідали літній табір в Бранде. Ми прибули саме в той час, коли діти повернулися після чудового дня в Лаландії. Після довгого дня в аквапарку всі були зголоднілі, тож діти направилися прямо до їдальні, де їжа вже чекала на них.

Після ще одного повного на приємні враження дня діти повернулися до табору. Фото: Йорген Делеуран

Всередині волонтери почали роздавати їжу дітям, які вишукувалися в чергу, щоб отримати заповнену до країв тарілку перш ніж вони сіли за столи.

Під час їжі було тихо. Фото: Йорген Делеуран

Діти їли з хорошим апетитом. Фото: Йорген Делеуран

У той самий час відзначали день народження одного з хлопчиків. Анатолію виповнилося 9 років. До свята були заготовлені два великих торти, а іменинник отримав подарунок від волонтерів.

Марія Падовська, керівник організації «Ластівка» в Ікасті, принесла торт на стіл до іменинника (стоїть спиною у сірій блузці). Фото: Йорген Делеуран

Анатолій також отримав подарунок на день народження. Фото: Йорген Делеуран

Після вечері, коли Марія Падовська змогла залишити на деякий час дітей, Newsgerrig.comотримало можливість поспілкуватися з нею.

Як вам вдалося розібратися з усіма формальностями з документами і зібрати дітей?

– Діти приїхали з 9 областей України. Ми отримали велику допомогу від організації «Допомога дітям Героїв» в Україні. Вони переконалися, що всі документи були в порядку, діти отримали медичну страховку тощо. Вони також зібрали дітей до Львова.

Скільки коштувала подорож і хто її сплатив?

– Ми отримали пропозиції з різних автобусних компаній і дешевша була за 92 центів за км, тому ми їх вибрали. Багато хто перерахував гроші тут, в Бранде/Ікаст окрузі. Lions Club, Y-Mens Club, різні текстильні компанії і магазини, а також багато приватних осіб. Також муніципалітет був нам дуже добрим помічником.

Тепер, коли діти повечеряли, чим займатимуться?

– Діти не живуть в таборі, ми використовуємо це місце для бази протягом дня. Є від 12-13 українських і дансько-українських родин, які мають їх забирати. Діти потребують присутності інших людей і відчуття безпеки, яке сім'я може їм дати, тому тепер вони перебуватимуть вечір і ніч в цих сім'ях.

Так присутність і безпека сім'ї, а також хороші враження, сприятимуть тому, щоб допомогти дітям в подальшому після втрати батьків?

– Так, позитивні враження дуже важливі. Вони були на атракционах в Fårup Summerland, в зоопарку Givskud Løvepark, відвідали курячу і норкову ферми. Ми були з дітьми на пляжі в Вайле-фьорд і їздили в Борк Вікінгхавн. Вони також повинні побачити пляж Вайле, де отримають враження від Північного моря. Ми купили повітряних зміїв для всіх, тому буде весело. Діти також відправляться на пошуки скарбів тут, на цій території. У передостанній день до табора приїдуть всі діти з Ольборга Буде спільний обід з дітьми та їхніми сім'ями. У п'ятницю всі діти їдуть до Леголенда. Це буде остання поїздка під час їхнього перебування тут. У п'ятницю ввечері розпочнеться подорж додому, в Україну.

Дітей забрали, волонтери їдуть додому, щоб наступного дня знову зібратися тут для останього дня разом з дітьми. Newsgerrig.com каже також “До побачення!”. Але перш, ніж ми підемо, подивимося трохи за околицю табору влітку. Природний центр Харрілд Хеле розташований в мальовничому місці, тому сподіваємося, що це допоможе зберегти душевну рівновагу.

Природний центр Харрілд Хеле. Фото: Йорген Делеуран

Поряд з літнім табором тече річка Хольтум. Фото: Йорген Делеуран

Вигляд частини Харрілд Хеле. Фото: Йорген Делеуран

джерело: newsgerrig.com