×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

День пам'яті загиблих в урочищі Сандармох

П'ятниця, 07 серпня 2015 08:15 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

5 серпня 2015 року в урочищі Сандармох (Республіка Карелія) відбулися жалобні заходи в пам'ять жертв політичних репресій.

В заходах брала участь делегація українців, які представляли українську діаспору в Росії: Карельська республіканська громадська організація «Товариство української культури „Калина“»

(м.Петрозаводськ), Український культурний центр “Перевесло” (м.Воронеж), організація “Українці Москви”, представники Товариства жертв політичних репресій з України.

Цього року, як і минулого, офіційна делегація з України була відсутня через погіршення російсько-українських стосунків.

За повідомленням Українського культурного центра “Перевесло”, в урочищі Сандармох відбувся загальний мітинг, потiм українці зібралися біля пам’ятного Хреста «Убієнним синам України». Українська делегація вирізнялася прапорами, вишиванками. Багато людей підходили і висловлювали свою пошану Україні.

Разом з українцями у зборі взяли участь багато людей. Була прочитана поминальна молитва, з промовою виступила Лариса Скрипникова, були зачитані листи від громадських організацій з України, від голови української громади Казахстану Михайла Парипси та інші. Від світового українства скорботну шану убієнним героям склав Валерій Семененко і підкреслив їх ідейний зв’язок з героями України нинішніми, які боронять незалежність Вітчизни. Присутні виконали маршову пісню «Червона калина» і, звичайно, пролунало: Слава Україні! — Героям Слава!

Нагадаємо, що від 5 серпня 1937 року по 15 листопада 1938 року за наказом НКВС СРСР № 00447 проходила наймасовіша за всю совєтську епоху «єжовська чистка» - на площі розміром 10 гектарів у органи НКВС розстріляли понад 9500 осіб 58 національностей, близько 30% розстріляних були українцями. Серез політичних в'язнів, які загинули, були режисер Лесь Курбас, письменник Микола Куліш, історик Сергій Грушевський, письменник Микола Зеров та багато інших синів України.

5 серпня 2005 року на місці масових розстрілів в урочищі Сандармох силами української громадської організації «Калина», її голови Лариси Скрипникової, було встановлено пам’ятний Хрест.

Останнє редагування П'ятниця, 07 серпня 2015 08:22