Дні української культури в Словенії!

Середа, 02 вересня 2015 11:36 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

18–22 серпня 2015 року, за сприяння товариства українців у Словенії "Берегиня", відбулися Дні української культури.

"Як написав мій друг Гарячий, серпень у природі багатий й на фестивалі, й на святкові дні... Три фестивалі за мною: "Дзвони Лемківщини" (Україна), "Яблуневий Спас'' Яблунів, (Україна) і звичайно наш "Дні Української культури у Словенії "Берегиня'', який вже проводимо утретє.

В цьому році наш фестиваль проходив у Словенії у місці Анкаран та в Італії у місті Трієсті. У чарівному місті Трієсті, нашу ходу у вишиванках на головній площі зустріли працівники мерії з телебаченням та пресою, за що їм висловлюємо велике щире українське дякую.

Цьогорічний фестиваль був приурочений до Дня прапора, який відзначався 23 серпня, та до Дня Незалежності України  - 24 серпня 2015 року. Фестиваль розпочався із параду – ходи у вишиванках.

Концертна програма відкрилася спільною молитвою з благословінням отця Маріо із церкви Святого Паскуале Бейлона, що у італійському місті Трієсті. Під спів двох гімнів та внесенням двох прапорів, українського і словенського ми почали святкувати.

 

Україну на ІІІ міжнародному фестивалі української культури представили: заслужена артистка України Леся Горова, громадський діяч у сфері ІТ, освіти та культури, засновник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, танцівниця і викладач танцю фламенко Неллі Сюпюр (Київ), заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк – дует «Писанка» (Чернівці), вокальний ансамбль «БРЕВІС», керівник – Ярослав Біличко (місто Мукачево), народний хор «Калиновий цвіт» із села Гореничі Києво-Святошинського району (керівник – заслужений працівник культури України Наталія Мороз), лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів, співачка Ярослава Декалюк (Тернопіль), інструментальний гурт «Закарпатські русини» (село Дубове Тячівського району Закарпатської області, керівник - Володимир Брай), молода скрипалька Лілія Кушнір (Тернопіль), вишивальник бісером Роман Магоцький зі Львівщини, поет-гуморист Орест Чоловічок, поети Іван Кушнір, Олександра Кара, Марія Гуменюк, Патара Бачія, Ярослава Підлужна з Тернопільщини та інші.

Чарівні ведучі концертної програми Володимир Карий та Ольга Мороз двома мовами, українською і словенською, представляли та коментували виступи учасників.

Завершився фестиваль презентацією вистави "Лелечині Долі", автор якої - учасниця цьогорічного фестивалю Наталія Литвиненко Орлова - голова ГО «Національно-Культурна Автономія Українців Мурманської області», редактор сайту «Кобза – українці Росії». Вміло, акторськи зіграли виставу учасники народного колективу «Калиновий цвіт». На сцену винесли весь біль України. Особливо чутливо сприймалися епізоди про те, що випало на нашу долю сьогодні. 

Lel

Але ніхто і ніколи не переможе нас українців, не зламає наш дух, не знищить нашу пісню. Це був не просто фестиваль, а благословенне самим Господом свято душі. Насправді, єдналося Небо і Земля, Добро перемагало Зло, лагідне Адріатичне море нагадувало про Вічне, а Українська Пісня творила справжнє диво - множила у людських сердцях Любов!

Низький уклін всім учасникам за родинне єднання! Ми разом творили новий світ...

Дякую всім учасникам, які підтримали хворих діточок, відвідали їх та дали концерти: ансамблю "БРЕВІС", "Закарпатським русинам", юній скрипальці Лілі Кушнір та хореографу-танцівниці Неллі Сюпюр. Людяність нас робить сильнішими.

Хочу подякувати усім хто долучився до нашого фестивалю, усім хто допомогав та підтримував, зокрема, пану Олександру Бригасу за допомогу у виготовленні афіш, чудовому другу-словенцю Мірзі Хайдаревічу за його надзвичайне  вміння працювати. Ваша допомога та Ваша участь доказує, що ми не одні, що разом ми набагато сильніші.

Дякую за інформаційну підтримку УКС, УКР та сайту української діаспори "Стожари". 

Щира вдячність і низький уклін Вам усім мої любі учасники фестивалю.

Молюся Богові за кожного з Вас.

Божого благословіння Вам усім, мирного неба, спокою. Разом ми велика сила, ми подолаємо усе зло.

З любов'ю до Вас"

Галина Маловшек

Слава Україні!

Останнє редагування Вівторок, 08 вересня 2015 07:18