День Українського козацтва у Будапешті

Вівторок, 27 жовтня 2015 13:24 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

17 жовтня 2015 року відбувся святковий концерт з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, організований у Будапешті Самоврядуванням українців Ержебетвароша спільно з самоврядуванням українців ІІ-го району Будапештаю

На концерт прийшло дуже багато зацікавлених. І причиною цього було те, що, як значилося в запрошенні, в ньому, крім українських митців, які проживають в Угорщині, візьме участь також група з Варшавської школи бойового гопака – четверо молодих людей українського походження, які, продовжуючи прадавні українські традиції, під керівництвом досвідчених майстрів оволоділи основами бойового мистецтва козаків. На сьогоднішній день вони досягли такого рівня, що виступають з показом свого мистецтва і за кордоном.

Для довідки: Бойовий Гопак – це стиль українського бойового мистецтва, корені якого сягають козацького періоду. Бої і тренування відбуваються у традиційному українському одязі: вишита сорочка, шаровари з поясом. Варшавську школу гопака очолює Еліаш Сидорук.

«Дуже цікаво те, як я вийшла на Варшавську школу бойового гопака, – розповіла голова Українського самоврядування Ержебетвароша Ліліана Грекса. – За допомогою однієї з соціальних мереж я взагалі-то шукала людей з козацькими зачісками, які, очевидно, плекають козацькі традиції. На одному з профілів соцмережі я зауважила фото з характерним елементом козацького гопака, а також згадку про те, що недавно ця група відвідали Прагу з презентацією свого мистецтва. Таким чином для мене стало зрозумілим, що саме цей колектив потрібно запросити на наше свято.

Програму вечора ми склали таким чином, щоб він був цікавим і запам’ятався як для дорослих гостей свята, так і для дітей. – продовжила Ліліана Грекса. – Тому перед концертом Самоврядування українців Кьобані організувало урок рукоділля, на якому діти виготовляли з паперу козацькі булави та головні прикраси, а потім під керівництвом учнів школи бойового гопака спробували виконати його основні елементи.

Святковий концерт розпочався спільною молитвою за козаків із славного минулого України та за сучасних борців за її незалежність, яку провів отець Дам’ян в честь свята Покрови Пресвятої Богородиці. В рамках святкової програми, поруч з видовищним показом гостями з Варшави мистецтва бойового гопака, виступила співачка Бірток Дьонді, яка своїм чарівним голосом «а капелла» виконала пісні про козаків. У виконанні угорського актора Гараї Роберта прозвучали вірші Тараса Шевченка на козацьку тематику, а виступ вокального тріо «Водограй» глядачі відзначили спільним співом і оплесками, більше того – українські діточки, захоплені чудовою мелодією, пустилися в танець», – поділилася враженнями голова Самоврядування.

Залишається додати, що відзначення Дня Українського козацтва було проведене за фінансової підтримки Міністерства соціальних ресурсів Угорщини, Державного та Столичного самоврядувань українців Угорщини, Самоврядування українців Кьобані та Самоврядування Ержебетвароша

Державне Самоврядування Українців Угорщини

bud2

bud3

bud4

bud5

bud6

bud7