Україна в Швейцарії: козаки, гопак і пироги з вишнями

Вівторок, 03 листопада 2015 13:56 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Жовтневим ранком на фасаді концертного залу в швейцарському місті Ленцбург з'явився банер з козаком.

У колі рідних
Трохи згодом до будівлі почали під'їжджати машини, з них виходили прекрасні дівчата в національних вбраннях. Всі поспішали на перший Український фестиваль культури і традицій, організований клубом Swiss Kozak. Захід об'єднав наших співвітчизників, що живуть у Швейцарії, та їхніх родичів з України. Допоміг у цьому і автобусний тур Київ-Баден-Ленцбург-Цюріх. Сім'ї змогли зустрітися, поспілкуватися, відвідати різні екскурсії.
«Ідея організувати фестиваль виникла давно, - розповідає директор Ukrainischer Club-Swiss Kozak Олена Хуггенбергер. - Більше 15 років я живу в Швейцарії, але народилася і виросла в Україні. У нашому домі завжди було багато гостей, ми співали пісні і готували різні національні страви. Захотілося створити атмосферу затишку, щоб наші земляки відчули тепло рідного дому далеко від нього».

Нудьгувати не довелося
І свято вдалося на славу! Запалювала музична група «Баламути», дівчата давали майстер-клас малюкам з виготовлення виробів з глини і воску. На другому поверсі гості пробували українську кухню і грали в традиційні національні забави. «А зараз козак Стефан буде битися проти козака Паскаля», - інтригував ведучий. І хлопці починали гру! Билися на шаблях і навіть гопак танцювали! А дружини-українки підтримували оплесками і підказували правила ігор на німецькій мові.
Колишня дніпропетровчанка Олеся з чоловіком-німцем дізналися про захід на Фейсбуці. «Ми в захваті від свята! Відкрита, доброзичлива атмосфера - тут згадуєш, звідки ти родом! Сподобалися солодощі, приготовані нашими Україночка. Давно не їла наполеона і пирогів з вишнями! А чоловікові сподобалися вироби з петриківським розписом. Придбали на пам'ять про Україну », - ділиться враженнями дівчина.
Всіх присутніх так надихнув свято, що вже в січні планують провести подібні вечори в старовинному будинку посеред лісу. Організатори домовляються з українськими театральними працівниками про програму, а гості вже вчать колядки. Хочуть показати швейцарцям наші традиції і культуру наживо, а не зі сторінок книг.

Анна Куделя

DSC 0798