Обрання Митрополита Українських Православних парафіяльних громад в діаспорі

Вівторок, 10 листопада 2015 12:43 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Під час вихідні 30 жовтня - 1 листопада 2015 року в Мюнхені, Німеччина зібралися духовенство та віруючі від різних українських православних парафіяльних громад з Франції, Німеччини, Австралії, Бельгії, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії на чергове 11 зібрання духовенства і мирян Собору Української Православної Церкви в діаспорі.

Його Високопреосвященство митрополит Антоній, головний ієрарх Української Православної Церкви в США і місцеблюститель Української православних громад у діаспорі разом з архієпископом Iоаном, правлячим архієреєм Українських Православних парафій в Європі, а також в Австралії та Новій Зеландії відкрив Собору службою- молебнем в Українському православному приході в Мюнхені Святих Петра та Павла, закладаючи, таким чином, молитовне начало життєданим та надихаючим сесіям і бесідам про життя різних парафіяльних громад Української Православної Церкви по всій діаспорі. По закінченню молебню Його Високопреосвященство митрополит Антоній привітав архієпископ Іоанна з нагоди 24-ї річниці архіпастирського служіння і вручив йому від імені ієрархів УПЦ США архіпастирський посох. У той же час, пастор Українського православного приходу Св.Петра і Павла у Мюнхені, преподобний отець Валентин Смоктинович вітав митрополита Антонія з 30-річчям його служіння в якості ієрарха Української Православної Церкви в США і діаспорі.

У своєму вступному слові митрополит Антоній закликав усіх присутніх залишатися вірними священним заповітам Святої Православної Церкви, в той час коли світ кидає виклик чисельним соціальним та моральним проблемам. Передаючи вітання Його Святішийства Вселенського Патріарха Варфоломія I, митрополит Антоній навів цитату з офіційного Патріаршого листа: "... Зустріч віруючих з усього світу - в тому числі зі Сполучених Штатів, Західної Європи, Австралії та Нової Зеландії - не просто відповідь на юридичне зобов'язання. Перш за все, це унікальна можливість поділитися один з одним новинами про події у парафії, на регіональному та глобальному рівнях, особливо в той час, коли наш світ стикається з чисельними випробування єдності та миру в Церкві ... Особливо, ці зміни та виклики відбуваються у розумі та серці вашого благословенного народу України, а також у нашій молитві, щоб Бог міг продовжувати вести Свій народ до місця оновлення, єдності та примирення во славу Імені Його та духовного зростання українського народу ... "

IMG 9816

 Архієпископ Іоанн, вітаючи митрополита Антонія, а також єпископа Данила УПЦ США ​​та делегатів 11-го Собору висловив архіпастирську радість,з приводу того, що Собор Церкви починає свою діяльність з розгляду роботи, виконаної протягом останніх 5 років, і відкриває нову главу в житія різних парафіяльних родин в Європі та за океаном.

Після того, як розпочалася офіційна роботі Ради Духовенство-мирян, і був підтверджений кворум, Преосвященніший єпископ Даниїл привітав Конситорію  УПЦ в США, та розповів делегатам Собору історію Українського Православ'я в Сполучених Штатах Америка, нагадуючи всім про важливість збереження і передачі "факела Живої віри" українського православ'я наступним поколінням українських православних християн по всьому світу, особливо в ті дні, коли в прабатьківщині Україні, боротьба за церковну єдність привертає увагу українських православних громад діаспори, які можуть надати допомогу і керівництво.

IMG 9821

Протягом першого дня пленарних засідань, були представлені та обговорені численні доповіді Ради Митрополії, консисторій і офісів духовенства. У той же час, делегати запропонували свої думки і пропозиції щодо майбутніх лідерів в офісах духовенства та адміністрації українських  православних парафіяльних родин в діаспорі.

По закінченню першого дня митрополит Антоній, архієпископ Іоанн і єпископ Данило, за сприяння духовенства українських православних парафіяльних родин в діаспорі відслужили Панахиду за полеглих героїв української нації - жертв політичних злочинів проти українського народу, враховуючи криваві події на українському Майдані в Києві, а також більше ніж 8000 жертв терористів в східній частині України.

IMG 9857

У суботу вранці, 31 жовтня 2015 11 Собор продовжив свою роботу зі святкуванням Божественної Літургії. З благословення митрополита Антонія, єпископ Данило головував на Літургії, закликаючи присутніх переживати свою віру через спонтанні і довільні акти християнської любові та милосердя. Владика Даниїл нагадав усім присутнім, що в той час як парафіяльні церкви Української Православної Церкви існують у всьому світі, ми повинні пам'ятати, що наші громади - справжні сім'ї братів у Христі, які моляться не тільки за власні потреби, - але повинен бути і стати невід'ємною частиною суспільної діяльності та благодійної пропагандистської функції священства, де українські православні знайшли свій новий дім. Відображаючи проповідь єпископа Данила, була відправлена Божественна літургія на рідних мовах народів, де українські православні знайшли себе: українською, французькою, англійською, валлійською, церковно-слов'янською та німецькою мовами.

12205042 10200855017815852 309758249 n

На відкритті першого пленарного засідання в суботу вранці, архієпископ Іоанн представив голову Комітету з обрання - протоієрея Валентина Смоктиновича, які озвучив результати роботи Комітету - пропозицію офіційно обрати митрополита Української православної церкви США в якості п'ятого митрополита парафіяльних громад Української православної діаспори. Після номінації та згідно зі священною традицією Української Православної Церкви в США і діаспорі, делегати 11-го регулярного Собору віддати свої голоси в священну чашу св. Петра і Павла Української православної парафії, таким чином, обравши Високопреосвященнішого Митрополита Антонія, як Першоієрарха Українських Православних парафій в діаспорі. Після виборів, було складено офіційного листа про рішення Собору для Патріаршого управління та представлено Його Святості Вселенському Патріарху Варфоломію з проханням включити ім'я Високопреосвященнішого Митрополита Антонія в Dyptics Святої Православної Церкви, як Митрополита Українських Православних парафіяльних громад в діаспорі. Крім того, єпископу Данилу був запропоновано взяти на себе обов'язки єпископа-помічника митрополита, щоб забезпечити більш часті архіпастирські візити парафій в Західній Європі.

Собор прийняв ще ряд резолюцій.

Розмірковуючи про місію Святої Православної Церкви в західному світі, делегати Церкви висловили подяку Константинопольського Патріархату за екологічну ініціативу в нашому суспільстві, а також за зусилля з примирення аномального розподілу Української Православної церкви.

IMG 9841

У неділю, 1 листопада, Архієрейський літургію в  Української православної церкви св. Петра і Павла його Високопреосвященство митрополит Антоній та Преосвященний єпископ Данило і духовенство Церкви співслужили у присутності архієпископа Іоанн, який за станом здоров'я не зміг відправляти службу. Крім того, місцевий єпископ Української греко-католицької церкви, єпископ Петро взяв участь у Божественній літургії поділяючи з присутніми братське послання надії на тіснішу співпрацю між українським православними і католицькими громадами в Німеччині та інших європейських та заокеанських країнах.

11 Собор українських православних громад діаспори дійшов кінця.

Ієрархи висловили щиру подяку всім, хто брав участь у Соборі і заклика до пильності у створенні місцевих громад та зверненні до світу навколо них з посланням Євангелія Христа - живучи життям, яке відображає Його любов і милість.

За повідомленням Української православної церкви США

cover

 

 

 

Останнє редагування Вівторок, 10 листопада 2015 11:37