"Балтійські зорі" поєднали друзів! Рекомендовані

Вівторок, 10 листопада 2015 13:08 Автор  Ольга Берга Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Ось і підійшов до завершення 5 Міжнародний фестиваль творчості української молоді "Балтійські зорі», що проходив в Ризі (Латвія) з 23 по 27 жовтня.

Метою фестивалю є збереження української культури, традицій, мови, а також їх популяризація серед латиської і європейської спільноти.

З моменту започаткування в 2011 році, фестиваль налічує більше ніж 500 учасників з 8 країн Європи,в тому числі гостей з 9 областей України.Традиційно, з метою ознайомлення учасників та гостей фестивалю з латиською культурою, участь прийняли і латвійські музичні колективи.

Під час відкриття фестивалю глядачів та учасників фестивалю очікували приємні сюрпризи.Розпочав концерт хор дівчат «Віа Стелла» (Латвія), далі ведучі Вікторія Притуляк і Марина Полякова ознайомили всіх присутніх з історією фестивалю. Від самих витоків фестивалю «Балтійські зорі» нас підтримають вірні друзі та порадники, а саме- пані Людмила Варнакова,Оксана Рогальська і до сьогодні з нами наша подруга та меценат пані Людмила Клименко. Дякуємо за підтримку і Тетяні Лазді.

Розпочався фестиваль вже зранку 23 жовтня відвідуванням заступника Голови Благочинного фонду Леоніда Кучми пані Тетяни Мельник і Народного Артиста України Мар"яна Гаденка, з його співочою командою, Ризької Українськоі школи. А ввечері учасники і гості зібрались на урочисте відкриття фестивалю. Зі словами привітання виступив консул Українського Посольства в Латвійській Респіубліці - Олег Горбенко, заступник голови Благодійного фонду Леоніда Кучми Тетяна Мельник, голова Словенського українського товарисства Галіна Маловшек, представниця Спілки письменників України Олександра Кара.

Своїми виступами концерт прикрасили ансамбль "Таутумейтас" (Латвія). У виконанні дівчат прозвучали латиські та, несподівано для всіх глядачів, українська пісні. Музичні вітання підготували представники Словенії (Каріна Маловшек), Закарпаття, Тернополя.

Справжнім подарунком став виступ відомого пісняра, поета, Народного артиста України – Мар*яна Гаденка! «Поговори зі мною по вкраїнські», «Емігрантка» та інші пісні буквально до сліз розчулили усіх присутніх! Мар'ян Ілліч Гаденко - український відомий композитор-пісняр,поет, Народний артист України. На його рахунку 7 аудіоальбомів і компакт-дисків. У творчому доробку композитора понад 800 пісень. Автор ідеї і організатор фестивалю «Прем'єра пісні», засновник Міжнародного пісенного фестивалю «Доля», Всеукраїнського фестивалю сучасного українського романсу «Осіннє рандеву», Міжнародних дитячих фестивалів «Пісенне джерело» Всеукраїнського конкурсу пісні про маму «Рідна мати моя». Секретар творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м. Київ. Кавалер ордена «За заслуги» III та ІІ ступенів.

Другий день фестивалю був не менш насиченим та захоплюючим.

Вже об 11 ранку в всім учасникам і гостям фестивалю була надана ункальна можливість переглянути фільм, прийняти участь в майстеркласах, які проводили представники Українськоі скаутської організації «Пласт» Ганна та Володимир Токачі, а також народна майстриня з Кіровограду (Україна) Олександра Пренко.

Всім присутні малу змогу ознайомитись із творчістю відомої латиської художниці Ієви Царук. Чудові картини на українську тематику і старовинні сорочки із колекції Ієви залишилися приємними та яскравими спогадами для всіх присутніх.

О 16.00 годині розпочався концерт за участю молодіжного ансамблю "Калина" (м.Валга Естонія), танцювального ансамблю "Перлинка" Ризької української школи, солістів з України, Словенії, Латвії. Чарівні пісні прозвучали у виконанні ВікторіЇ Притуляк - студентки Латвійської Державної Музичної Академії ім. Я.Вітола. Переможниці фестивалів «Соловейко України» і «Доля» Алла Величко,Катерина Гладій, Оксана Сондей, Наталя Варцабаурт і тріо «Сузіря» і Маестро Мар*ян Гаденко підготували чудову, а головне надзвичайно душевну музичну программу для всіх присутніх.

Крім концертів, виставок, майстеркласів учасникам і гостям була можливість насолодитися прогулянками старими вуличками Риги і відвідати мальовничу Юрмалу.

В рамках фестивалю «Бальтійські зорі» була ще одна яскрава сторінка – подорож на паромі до Стокгольму!

Отже, концерти, виставки, майстеркласи, а саме головне –спілкування та нові друзі!

Підсумками фестивалю стали підписання договору з Київською школою 286. домовленності про співпрацю з Валгським товариством української культури,

Український центр молоді і дітей розглядає можливості започаткувати проведення фестивалю-конкурсу "Соловейко України в Балтиці"

З Художницею Ієвою Царук є домовленності про реалізацію арт проектів в Латвії, Україні та Європі.

Досягнуті домовленності про проведення спільних заходів зі Словенським товариством "Берегиня".

А також досягнуто домовленності з латвійськими колективами, що будуть включати в свій репертуар українські твори.

Щиро дякуємо організаційному комітету фестивалю: Анастасії Лазаренко, Анна Берга, Артем Закарс, Філіпс Бородінс і всим всим хто нас підтримав.

Велика подяка за допомогу в проведенні фестивалю і реалізацію проекту Лаумі Целмі і організацію Садарбібас платформа.

Нас підтримали :Міністерство культури Латвії, організація Пілсоніскайс Аліанце, Сайт української діаспори "Стожари"

До нових зустрічей!!!