×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Діаспора у США стежитиме, щоб Україна не стала жертвою геополітики

П'ятниця, 18 грудня 2015 12:04 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Лідери української діаспори у США стежитимуть, щоб підхід до України не змінився. Про це вони розповіли Голосу Америки, повідомляє gazeta.ua.

В Білому домі неодноразово заявляли, що у відносинах з Росією санкції залишатимуться, а політика ізоляції триватиме доти, поки РФ не виконає зобов'язань відповідно до мінських угод.

"Ми, як українська діаспора, мусимо домагатися з Білим домом, з адміністрацією і також з Конгресом, щоби на будь-яке ймовірне партнерство із Росією щодо боротьби з міжнародним тероризмом, має бути чітка політика США щодо України. Навіть малесенька прибалтійська країна Литва сказала, що вона не піде в коаліцію з Росією", – каже Михайло Савків, директор інформаційного відділу Українського конгресового комітету Америки.

Існує багато програм та відносин, в яких Росія домінує, зауважує президент фундації "Україна-США" Надія Макконелл.

"Очевидно, має відбутися дискусія, щоб Україна не стала жертвою на вівтарі геополітики, – говорить вона. – Я ніколи раніше не бачила такого широкого інтересу до України, особливо в американському Конгресі, в обох партіях, що дуже важливо. Але небезпека в тому, що цей інтерес широкий, але недостатньо глибокий. Існує величезна можливість зробити Україну значно більшою частиною дебатів США щодо зовнішньої політики. Але над цим потрібно працювати – воно саме по собі не станеться".

За інформацією дослідницького центру української діаспори у США, зараз там проживають близько 1 млн. людей українського походження. Проте, за деякими оцінками, українців у Штатах може бути удвічі більше.

Останнє редагування П'ятниця, 18 грудня 2015 12:09