Діаспора оцифровує українські книги з усього світу для онлайн-бібліотеки Рекомендовані

Понеділок, 21 грудня 2015 12:38 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(6 голосів)

В Україні створена електронна бібліотека "Діаспоряна", до якої ентузіасти з усього світу збирають українські книги та періодику: понад тисячі творів літератури та більше сотні словників!

За інформацією ресурсу hromadskeradio, житель Запоріжжя створив сайт «Діаспоряна», на якому волонтери збирають українські періодичні видання та книжки  усього світу.

Про це написав журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці.

«Тільки уявіть, що на сайті розміщено 5299 українських періодичних видань з усього світу, 654 видання щодо політичних ідеологій, 312 дитячих книжок, 491 — історична, майже півтисячі мемуарів, понад тисячу творів літератури і ще кілька тисяч всього іншого, об’єднаного тематикою всесвітнього українства. Користуйтесь!», — порадив портал журналіст.

На «Діаспоряні» більше тисячі матеріалів та книг  про Україну іноземними мовами. Більше 5000 одиниць періодики та сотня словників. 

«Маючи у фондах велику кількість рідкісних і цінних еміграційних документів та видань різних років, доступ користувачів до яких може бути обмежений через їх відсутність у більшості бібліотек та архівів України, ми сподіваємось, що створення цифрових копій таких видань є одним із пріоритетів їх збереження та надання вільного доступу до них через мережу Інтернет як науковцям, так і всім бажаючим. З огляду на зазначене Інститут журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету (Запоріжжя) за підтримки ентузіастів та людей доброї волі ініціює створення електронної бібліотеки української діаспори «Diasporiana», — зазначається на порталі.