Українці Мюнхену за мир в Україні Рекомендовані

Вівторок, 16 лютого 2016 07:57 Автор  МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В суботу 13 лютого 2016 року, під час міжнародної конференції з безпеки (52-ї з черги) – Munich Security Conference (MSC ), яка відбувалася в Мюнхені в днях 12-14 лютого ц.р., – українська спільнота Мюнхену під проводом Організацій Українців Німеччини (ОУОН) здійснила успішна демонстрацію-мітинг на підтримку України під гаслом «Мир в Україні – безпека в Европі».

Була доволі велика кількість демонстрантів, які сходилися на Зендлінґер-Тор-Плац, а до яких промовляли, ведучі віче Андрій Несмачний (СУМ) й др. Орест М'ялковський, (Пласт) - німець, адвокат-прокурор Мартін Луітле.

Було відспівано молитву, під проводом отців Володимира Війтовича, Івана Мачужака, Богдана Підлісецького та сестри Христофори та «Вічная пам'ять», в пам"ять, хто загинув на Майдані («Небесна Сотня») і тих, хто за останні часи теперішньої війни поклав свої голови за оборону цілісності України на її Сході.

Сформували похід на чолі якої йшов Андрій Несмачний, який вів скандування різних гасел, (колону вело на чолі радше, їхало авто з німецькою поліцією.) Демонстранти пройшлися вулицями міста, скандуючи різні гасла,(німецькою мовою) несучи багато різних транспарентів (плакатів) і в обороні Надії Савченко, кіношників Сенцова і Корбанова, під сучасну пору ув'язненних в російських тюрмах й було багато українських прапорів, більших і менших.

Несли величезний прапор України і сітку, яка буде відвезена по демонстрації на фронт. Виглядало це імпозантно.

Метою демонстрації було, нагадати світовим політикам присутнім на конференції і мешканцям Мюнхену, що помимо війни в Сирії і пов’язаних з нею проблем - масою втікачів-біженців в країни Европи, яким вже ради не можуть дати, - що російська агресія в Україні триває. Демонстрація закінчилася на площі Ріндермаркт відспівуванням українського гимну.

Пані Марина Порошенко в Мюнхені

ВІДВІДИНИ УКРАЇНСЬКИХ УСТАНОВ

Ще в суботу 13 лютого 2016 року у рамках участі Президента України Петра Порошенка на Конференції Безпеки, його дружина Марина Порошенко відвідала Товариство «Рідна Школа», разом із Головою парляменту Баварії Баварського Ландтаґ) пані Барбарою Штамм та пані Мельник, дружина Посла України в Берліні і пані Олеся Костюк, дружина Генконсула в Мюнхені.

Під час зустрічі з учнями, батьками та вчителями «Рідної Школи» дружина Президента підкреслила, що для України є надзвичайно цінним, що за фінансового сприяння Баварської канцелярії та мерії міста Мюнхен у жовтні 2015 року школа прийняла 20 дітей бійців АТО на курс оздоровлення. Із метою популяризації та розвитку української мови та культури серед учнів Марина Порошенко подарувала школі сучасну українську літературу.

Відвідуючи Український вільний університет (УВУ) – єдиний в Европі вищий навчальний заклад, в якому здійснюється викладання українською мовою, пані Марина поспілкувалася зі студентами та обговорила з ними ролю університету як містка порозуміння між Україною та Европою. Ознайомилися вони з приміщенням і діяльністю Українського Вільного Університету (УВУ).

Зі свого боку пані Барбара Штамм запропонувала створити програму обміну досвідом між УВУ та вищими навчальними закладами Мюнхену.

В часі розмови з пані Барборою Штамм, дружина Президента України подякувала німецькому політикові за вагомий внесок у розвиток відносин між Україною та Німеччиною.

Сторони обговорили співпрацю у рамках соціяльних проєктів, спрямованих на допомогу українським дітям та людям, які постраждали внаслідок подій на Сході України. Наразі готується проєкт оздоровлення та відпочинку для українських дітей з Донецької та Луганської областей.

При кожній зустрічі дарували паням-гостям китиці квітів й невеличкі подарунки.

ЗУСТРІЧ З ОРГАНІЗАЦІЄЮ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК

Відбулася й зустріч з представника волонтерками (добродійками) української спільноти в залі Української Греко-Католицькій церкві. Загостив на зустріч також Преосвященний Владика Кир Петро Крик. Зустріч організувала Організація Українських Жінок у Німеччині (ОУЖ). Пані Порошенко познайомили з громадськими діячками Німеччини. Було представлено понад 20 організацій з Мюнхену, Кельну, Берліну, Нюрнбергу та Дюссельдорфу.

Голова ОУЖ, пані Марія Ковалишин, подякувала парафії УГК за підтримку та представила присутніх та працю їх організації.

До слова була запрошена голова Об'єднання Українських Організацій Німеччини (ОУОН) пані Леся Шрамко, яка висловила сподівання на відкритість української влади до співпраці з україністкою діяспорою та органами її самоорганізації.

Пані Барбара Штамм висловила підтримку народові України. Її проукраїнська позиція виражена не лише політично, а й дієво. Зокрема, підтримкою організації відпочинку у Баварії для дітей учасників АТО.

Зустріч закінчилася виступом отця Пароха Володимира Війтовича і пані Наді Галабурди. Вона в імені ОУЖ, з нагоди 70 ліття існування організації подарувала гостям вишиті нею серветки - пані Марині Порошенко за взорами Олени Пчілки (мами Лесі Українки), а пані Мельник, дружині посла України подільськими качалочками.

Пані Барбарі Штамм подаровано писанки, які написала Оля Галабурда, яку також було представлено гостям. Гості були вражені прекрасними подарунками.

Надя Галабурда повідомила пані Порошенко про проєкт ОУЖ, ознайомлення молодих жінок з областями України, особливостями їх вишивок.

Повідомлено пані Порошенко й присутніх, що 5.3.2016 відбудеться перша така презентація в рамках 70 ліття ОУЖ - знайомство з регіону Волинь. Пані Порошенко подякувала присутнім за їх віддану працю та зазначила свою готовність до співпраці.

ВШАНУВАННЯ ПОЛЯГЛИХ

Після зустрічі, яка проходила в дружній атмосфері, Пані Марина Порошенко з гостями, разом з діячками української спільноти взяла участь у Вечірні Української Греко-Католицької Церкви Покрова Пресвятої Богородиці та Святого Андрія Первозванного. Прекрасно співали отці і преподобні сестри та дяк Андрій Несмачний. На Вечірну прибув також о. Валентин Смоктунович, настоятель УАПЦ в Мюнхені.

Біля пропам'ятної плити вшанувала пам'ять загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр.

ІНШІ ЗУСТРІЧІ

Крім того, Голова Благодійного Фонду Порошенка, Дружина Президента України Марина Порошенко зустрілася з президентом голляндської організації SOFT Tulip паном Вільямом де Гуером, директором SOFT Tulip паном Еріком Блюмкольком та представниками робочої групи з реформування інституційного догляду та виховання дітей при Адміністрації Президента України.

Під час зустрічі сторони обговорили важливість запровадження системи ранішнього втручання як однієї з ключових складових розвитку інклюзивної освіти. На прикладі успішно реалізованих пілотних проектів з боку SOFT Tulip у Закарпатській, Львівській, Одеській та Харківській областях учасники виокремили механізми впровадження ранішнього втручання, які можна реалізувати на державному рівні в інших регіонах України.

 

Ваша МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН

за данами пресових повідомлень пресового бюра Президента України, ґенерального консулства України в Мюнхені, статті в повідомленнях Bayerischer Landtag, Фонду Порошенка, пресових повідомлень Об“єднання Українців Організації Німеччини (ОУОН) та відео записів і знимок надісланих мені

Останнє редагування Вівторок, 16 лютого 2016 11:38