Українська школа в Норвегії: подробиці відкриття

Середа, 02 березня 2016 10:04 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Для діток віком від 4 до 8 років в норвезькій комуні Ставанґер, що в окрузі Ругаланд, відкрилася українська школа

На перший урок завітало семеро учнів. Приблизно на таку кількість і розраховували організатори на початку.

"Заняття проводяться в ігровій формі, найбільший фокус - українські традиції та культура. Ми не перевантажуємо дітей пунктуацією та синтаксисом. Зайняття проводитимуться раз на тиждень. Наразі школа працює як пілотний проект, але, якщо все піде нормально, зробимо школу на постійній основі. З часом можливо зробимо кілька груп", - розповів співорганізатор школи та батько одного з учнів Володимир Литвінов.

Батьки відзначають, наскільки вона важлива для емігрантів саме сьогодні.

"Серед нас багато російськомовних, які, однак, вважають себе українцями. Мій син, наприклад, українську не розуміє, оскільки ніде її не чує. Я, звісно, читаю йому книги рідною мовою, інколи мультики дивиться. Але цього недостатньо", - вважає Володимир.

За його словами, на уроки завітали навіть діти, які розмовляють виключно норвезькою мовою. Наприклад, два хлопчика не говорять ані українською, ані російською, оскільки мати в них українка, а тато - норвежець.

"З першого заняття склалося враження що їм було цікаво. Вивчили "дякую" та "будь ласка" - посміхається Литвінов.

В місті Ставангер це перша українська школа. Втім в Норвегії вже є подібні заклади. Скажімо, в Осло вже декілька років працює українська школа. Учнів там, каже Володимр, набагато більше, є молодша та старша група – адже українців в Осло набагато більше та взагалі в чотири рази більше людей.

В перший місяць навчання в школі безкоштовне. Витрати на навчання взяла на себе Українська спілка Ругаланду. В подальшому планують брати гроші - близько 150 норвезьких крон або 450 гривень на місяць. Для Норвегії, переконує Володимир, це суто символічна платня.

"Сподіваємося, всі розуміють, що існують певні витрати на розхідні матеріали, також педагог, який працює виключно з ентузіазму має принаймні перекрити свої витрати на проїзд. Тож надалі планується брати за навчання певну мінімальну платню. Її остаточний розмір буде визначено по закінченні першого місяця, коли будуть підраховані всі витрати. Орієнтовно вартість навчання не мусить перевищувати 150 норвезьких крон на місяць", - зазначають в оргкомітеті.

Мова викладання - українська та російська. При необхідності - норвезькою. Тривалість уроку - приблизно 1 година. Початок о 17:00.

Перше заняття відбулося 24-го лютого. В закладі є lounge-зона, де батьки зможуть випити чаю або кави та поспілкуватися, чекаючи на своїх дітей. Або ж в перспективі створити мовний клуб для дорослих та поєднати приємне з корисним.

 

На перший урок завітало семеро учнів. Фото: сторінка Украïнці Ставангера в Фейсбуці
 
На перший урок завітало семеро учнів. Фото: сторінка Украïнці Ставангера в Фейсбуці
Gazeta.ua