Перші народні Шевченківські читання в м. Дубай (ОАЕ) Рекомендовані

Середа, 16 березня 2016 13:31 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В м. Дубай (ОАЕ), 9 березня 2016 року українська місцева громада провела перші народні Шевченківські читання.

Попри несподівану негоду (адже того дня за раз випала досі небувала одинадцятимісячна(!) норма опадів), українські патріоти таки зібралися в «Громадському Театрі» при одному з найбільших молів Дубаю (Mall of the Emirates). Не лише, щоб послухати і подекламувати вірші Кобзаря, але й знову переосмислити постать Тараса Григоровича в світлі сучасних подій.

Вечір пройшов у затишному, майже камерному колі. Проте охочих продекламувати Тараса Шевченка було більш, ніж достатньо.

Цього вечора прозвучали дуже різнопланові вірші: "Розрита могила", "Не женися на багатій"; уривок з містерії "Сон" та вірша-посланія "І мертвим, і живим, і ненародженим" та інші.

Справжньою окрасою і гордістю вечора стали наймолодші представники української громади. Надійка Григоращук (9 років) напам'ять продекламувала цілий вірш "Сон" («На панщині пшеницю жала»), а дошкільнята сестричка Софійка та братик Ігор Жмуденки разом продекламували "Садок вишневий".

Просто вражаюче щирими та експресивними були виступи представників посольства та консульства України в ОАЕ. А сам поважний посол України в ОАЕ пан Юрій Полурез виступив із розповіддю про перепоховання Шевченка з Петербурга до Канева.

Гітарист Максим Миланич заспівав романтично-тужливу пісню "Ой на горі роман цвіте". Мультимедійна підтримка від Ігора Вороновського вдало ілюструвала слова ведучих слайдами, а цікаві відео-фрагменти із декламаціями віршів відомими українцями та українськими дітьми, що проживають в ОАЕ, додавала заходу додаткового колориту.

Наприкінці дійства усі безпосередні учасники читань отримали в подарунок екземпляри "Кобзаря". Їх спеціально для заходу привезла родина Копачів (українських патріотів та меценатів з Тернополя). Саме завдяки фінансовій та організаційній підтримці пана Олега Копача відбувся цей захід.

Окрім цього, увесь загал, присутній на Шевченківських читаннях, долучився до флеш-мобу на підтримку Надії Савченко.

Насамкінець зі словом виступила пані Леся Копач-лікар, активний учасник революції Гідності від перших до останніх днів.

Знаменно те, що пані Копач відсвяткувала своє сімдесятиріччя на Майдані. Вона благословила починання дубайської громади та побажала, щоби Шевченківські читання стали щорічними.

 

Автор: Solomia Babjak