×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Вітаємо українців Італії: спрощено порядок обміну українських водійських прав

П'ятниця, 18 березня 2016 07:22 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Вже через два місяці українці, які проживають в Італії, зможуть обміняти україніські водійські посвідчення на італійські без іспитів

До сих пір з української посвідчення водія можна було їздити по Італії не більше року, а потім слід було отримувати національні права, здавши теоретичний і практичний іспити і заплативши від 600 до 1000 євро.

На сьогодні, за повідомленням міністра внутрішніх справ Україна А.Авакова, затверджено Угоду між урядами України та Італії про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

Угода України з Республікою Італія була підписана 15 листопада 2015 року і з моменту підписання Україна виконала і оформила всі внутрішньодержавні процедури для затвердження документа. Через 60 днів міжурядову Угоду вступить в силу.

Українсько-італійське Угода про взаємне визнання прав передбачає, що громадяни України, які легально проживають в Італії, а також, відповідно, проживають легально в Україні громадяни Італії, зможуть обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання.

Дія Угоди поширюється на громадян України, які:
• легально проживають в Італії
• є резидентами країни менше чотирьох років,
• мають дійсні українські посвідчення водія.
обмеження:
• обміну не підлягають недійсні або підроблені документи;
• громадяни, які за станом здоров'я не можуть керувати автотранспортом, не зможуть скористатися процедурою обміну прав;
• обмін обмежується тільки тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах.

Однак нова угода не скасовує норму закону, згідно з якою українці в Італії, а італійці в Україні, не мають права користуватися національними водійськими посвідченнями більше року після отримання офіційної реєстрації. Але тепер обмін буде здійснюватися без здачі теоретичного і практичного іспитів і, відповідно, без витрат на їх оплату.

Процедура обміну буде займати деякий час, оскільки для з'ясування дійсності і достовірності документів буде проводитися спеціальна перевірка. Після видачі нового італійського водійського посвідчення, українське буде вилучатися. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського.

Для громадян України обмін буде проводитися на території Італії в представництвах Автоінспекції (Motorizzazione Civile) за місцем проживання громадян України.