"Еллісів" - нова школа, де в Норвегії діти можуть здобути українську освіту

П'ятниця, 18 березня 2016 12:01 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Українська школа "Еллісів", яка відкрилися в м.Осло,  навчатиме дітей від 5 до 17 років за програмами Міністерства освіти України.

Школа має назву "Еллісів" - на честь доньки Ярослава Мудрого Єлизавети Ярославни. Так норвежці називали свою королеву — Еллісів. Навчальний заклад заснувала ініціативна група батьків і вчителів.

"Ми запрошуємо всіх дітей, народжених за межами України. Дехто з них вивчив українські літери та вміє трішки читати, але далі цього не пішло. Це соромно, але на сьогодні норвезькі українці 10-12 років не в змозі зв'язно сформулювати три-чотири речення українською. З цим наші батьки не хочуть миритися, адже знають, що без вільного володіння мовою їхні діти вже не будуть себе ідентифікувати українцями", - розповіла Ніна Хаген, відповідальна за навчально-методичну роботу школи.
Заняття в школі проходитимуть щосуботи. Триватимуть три години. Школа "Еллісів" - це позанавчальний заклад. Тобто всі учні отримують норвезьку освіту, але додатково здобувають українські знання в цій школі.
Для малюків, крім читання та письма, планують викладати українознавство, природознавство та математику. Для учнів старших класів — предмети, що відповідають їхньому рівню в українській школі.
"Ми дуже раді, що до нас долучилися не тільки українські вчителі початкових класів, а й учителі-предметники. Наше завдання – задовольнити вимоги батьків, показати результат. Сподіваємося, що скоро до нас долучиться більше україномовних сімей, які мешкають в Норвегії. Ми також із задоволенням відкриємо підготовчу групу. Також у найближчих планах – створити перші в Норвегїї курси української для дорослих", - наголосила Ніна Хаген.
При школі працює осередок Українського Пласту.

"А це означає цілу годину сповнену ігор, пісень, майстер-класів, цікавих розповідей про історію рідної землі, українські традиції", - додала вчителька.

Школа запрошує до співпраці МЗС, Посольство України в Норвегії та меценатів. Заклад потребує постійного приміщення, обладнання та підручників. Адже наразі книги роздруковують з інтернету та замовляють з України, повідомляє Gazeta.ua

Катерина Кухарчук