Український Вечір в Бельгії Рекомендовані

Вівторок, 26 квітня 2016 08:57 Автор  МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В суботу 23.4.2016 в місті Льєжі в приміщенні організації Maison de la Laïcité d'Angleur, Chênée et Grivegnée відбувся в серії вечорів різних національностей міста Український Вечір, під назвою «На перехресті культур» який приїхали українці з кількох міст Бельгії.

Був присутній посол та представник України при ЄС вельмешановний пан Микола Точицький з дружиною, пані Наталя Голіян - другий секретар і представник культурно-гуманітарного співробітництва посольства та ще кілька членів делегації посольства.

Між присутніми з дальших міст з Ваму були пані Наталка Осташ - Зубрицька, голова Крайової Управи Обєднання Українок Бельгії ) з чоловіком Іваном, з ними гості з України, зі Львова. Іван Шпинда з подругою. Делеґація з міста Антверпен - члени Організації Едельвайс - голова Людмила Димнич, панство Марія Бойчук, Роман Гоцяк і Христина Шинкарчук - Олексій Токар з родиною, Христина Лабанда й інші.

З міста Намур Світлана Заур - Гора, - з Ґенку Марійка Карпа зі мною. Членки О'єднання Українок Бельгії в місті Льєжі - довголітня голова Централі Галина Билина - Шаповал з чоловіком Андрієм і племінником, Тереза Проць, Інна Крізманич, Галина Гузар. - Це щоби назвати хоч кількох... З правої сторони залі висів український прапор, були виставлені вишиті жіночі й чоловічі сорочки, книжки, запальнички до папіросів...Їх можна було купити.

Імпрезу відкрив пан Жан Піере Гупкенс (Jean Pierre Hupkens), представник Міської Ради околиці, де відбувалася імпреза. Ще один представник місцевої організації говорив, також організаторка Свята Фатіма Шабан (Fatima Shaban). Олена Цимбалюк вітала і в українській і французькій мові присутніх, зокрема земляків українців.

На жаль з місця, де ми сиділи нічого не було видно, що діялося напереді в невеликій, але заповненій залі (100 присутніх - більшість бельгійців) й не було добре чути, що казалося. Головне, що зрозуміла, це схальна думка про такі вечори, де можна запізнати історію, культуру даного народу. Наталка Осташ представила ( на французькій мові) почерез слайтшов ( знимки й тексти на екрані) присутнім історію України, до сьогоднішнього дня, закінчуючи знимками про події на Майдані і війні в Донбасі. Тривала презентація 16 хвилин.

Виступив з привітальним словом (французькою мовою) Посол України вельмешановний пан Микола Точицький. Він сказав, що дуже потрібні такі вечори, для впізнання бельгійцям України. Подали вечерю, яка складалася з борщу з сметаною, голубці і сирник з морозивом що назвали «запіканка».

Розважальну - концертову частину розпочали Олена Цимбалюк та її дочка Надя Ріаґі піснею «Пливе кача по Тисині» в пам'ять жертв Небесної Сотні й жертв теперішньої війни. Попросили присутніх встати і вшанувати пам'ять поляглих хвилиною мовчанки. А потім слідували пісня за піснею. Деякі пісні співали і присутні. Пройшов ще один цікавий вечір організований спільно з Maison de la Laïcité d'Angleur, Chênée et Grivegnée та Ансамблем «Словянка.

Це була остання імпреза підчас мого довгого побуту в Бельгії, бо вже буду вертатися до Сіднею. Дякую всім за товариство, за запрошення мене на імпрези, які відбувалися в містах Бельгії.

Останнє редагування Вівторок, 26 квітня 2016 09:08