×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Писанкова мозаїка. Сучасний розвиток спадку предків.

Вівторок, 03 травня 2016 07:43 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Мистецтво живе доти, доки воно розвивається. Це стостується і генетичної спадщини українського народу - Великодніх писанок. Давні символи Всесвіту, який оточував наших предків зберігаються у писанках. Зірки, як символ Всесвіту, сонячні символи свастики, сварги, алатирі, хвилясті закорлючки  - символи води, схожі на нитку ДНК нашого народу, народні майстри намагаються зберегти та відтворити у своїх писанках. Але аби писанкарство не тільки зберігалося, але й розвивалося - замало сумлінно копіювати давні зразки. Братам Давиду та Дереку Василишин вдалося справді майже неможливе - зберегти автентичність стародавнього мистецтва писанкових мініатюр, помістивши їх в обрамлення майбутнього та сучасності. В їх мистецьких творах прадавні символи виходять за  межі писанки, перетікають у простір, помножуючись та розподіляючись в ньому, поєднуючи минуле та майбутнє.   

В той час, коли тисячолітні традиції Великодніх писанок залишалися практично незмінними, два канадсько-українських художника Давид та Дерек Василишен (David and Derek Wasylyshen) з Вінніпеґу створили справжні шедеври мистецтва – писанкову мозаїку.

“Писанкова Мозаїка” була офіційно представлена широкій публіці ще у 2009 році. З того часу унікальність, магнетична краса та інтригуючий дизайн її експонатів отримали визнання у різних країнах світу, стали цінним внеском у світову культуру та мистецтво.

Для створення цієї виставки художники використовували сотні писанкових розмальованих частинок в тривимірних, єдиних в такому стилі, мозаїчних картинах. “Писанкова Мозаїка” є результатом дуже довгого і унікального творчого процесу, який зберігає Великодні традиції українців і створює ще одну форму цінного мистецтва.

“Наскільки мені відомо, я єдиний у світі, хто створює такі картини,” – говорить Давид Василишен, – “Моя мозаїка представляє собою новий сучасний спосіб збереження і відображення стародавніх культурних українських традицій розписування Великодніх яєць”.

Яскрава, красива, унікальна, видатна – так описували виставку, який підняла українське Великоднє яйце на вищий рівень мистецтва, у різних країнах світу. “Писанкова Мозаїка” є однією з найбільших приватних колекцій Великодньої писанки у Північній Америці, якій присвятив один зі своїх випусків журнал National Geographic.

Протягом двох років виставка “подорожувала” по галереях Канади і США, а також

Сингапуру, Пекіну, Гонконгу та інших містах світу.

Давид та Дерек Василишен – канадські українці у третьому поколінні – вдячні своїм батькам Евелін та Теду за те, що навчили любити і розуміти українську культуру, поселили у їхніх серцях любов до України.

Україна там, де українці.

Виставки цих надзвичайних митців працює в Українському Культурному Осередку Вінніпегу (Ukrainian Cultural & Educational Center),  - повідомляє Норберт К. Іван / Norbert K.Iwan в Ukrainian People. Фото - Норберт К. Іван / Norbert K.Iwan

1 DSC 7346

1 DSC 7496

1 DSC 7360

1 DSC 7464

1 DSC 7358

1 DSC 7357

1 DSC 7354

1 DSC 7351

1 DSC 7328

1 DSC 7320