×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112

У США відбувся ХІХ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді

Четвер, 23 червня 2016 10:49 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

ХІХ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді, який відбувся в м.Виппані (США), підсумував діяльність організації за п’ять років, що минули з часу проведення чергового Конгресу та обрав нові керівні та контролюючі органи цієї молодіжної організації, яка діє в 10 країнах на 4 континентах.

 Вищий керівний орган Спілки вділивши абсолюторій уступаючій Управі, доручив очолити Світову Управу СУМ, на каденцію 2016 – 2021 роки, Андрію Бігуну (США).

Делегати, що представляли Австралію, Америку, Великобританію, Канаду, Німеччину та Україну вшанували молитвою і хвилиною мовчання пам'ять СУМівців-бійців Євгена Войцехівського та Віталія Волкотруба, які загинули в АТО, обороняючи територіальну цілісність та незалежність Вітчизни.

Учасники Конгресу наголосили на важливості європейських та євроатлантичних устремлінь України та закликали українську молодь активно долучитися до поширення серед світової громадськості правдивої інформації про, пов’язані з російською агресією події, які відбуваються на Сході України та в Автономній Республіці Крим.

«Закликати всіх членів СУМ знайомитися з інформацією про нашу героїчну історію, про поточний стан справ в Україні та активно давати відсіч агресору в інформаційному просторі, сприяти перекладу цієї правдивої інформації англійською та іншими мовами, та поширенню її серед іноземних аудиторії», - йдеться в резолюціях Конгресу.

СУМівці підкреслили необхідність формування сучасної боєздатної Української Армії, а також рекомендували членам організації активно працювати з представниками урядів країн свого поселення, задля підтримки законопроекту про надання Україні летальної зброї.

«Сьогодні моральна і матеріальна допомога, як і політичні маніфестації на підтримку України, стоять на порядку дня. Захист політичних в’язнів, які знаходяться в руках терористів або Росії, оборона військовополонених, контр-оборона проти російської гібридної війни в медіа, підтримка комітетів, які в парламентах різних країн сприяють Україні, має належати до діяльності Крайових Управ СУМ», - вважають делегати.

Учасники зібрання підкреслили необхідність та актуальність дальшої реалізації низки започаткованих організацією та її членством благодійних проектів, спрямованих на підтримку поранених бійців та сімей полеглих українських вояків.

«Нашим кличем у цьому грізному для України часі мають бути слова Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!», - йдеться в зверненні Конгресу.

Делегати привітали рішення української влади щодо перенесення на 14 жовтня дати відзначення Дня Захисника України та впровадження вшанування 8 травня Дня пам’яті та примирення.

Наголосили представники Спілки Української Молоді й на потребі збереження поховань видатних діячів Українського Визвольного Руху, примноження і використання історичної спадщини України, акумулюваної в архівних збірках, музейних колекціях.

2016 06 11 191444 IMG 9945

2016 06 12 092524 IMG 0070

2016 06 11 125636 IMG 9870

2016 06 10 125520 IMG 9788

Спілка Української Молоді – молодіжна виховна організація, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах.

СУМ засновано у 1925 році в Києві. Згодом її діяльність було розконспіровано, а лідерів, у березні 1930 року, засуджено на харківському процесі СВУ-СУМ.

У 1946 році діяльність СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині. З того часу організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.

Нині СУМ стає однією з двох найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени - впливовими громадськими діячами.

Ключову роль у формуванні виховної системи організації професор Григорій Ващенко, який вважається засновником школи «національного виховання». Для потреб СУМу Г.Ващенко написав головну свою працю «Виховний ідеал».

На теренах України підпільні групи під назвою «Спілка Української Молоді» відновили свою діяльність в 1948 та 1972 році. Однак, їх було викрито, а членство засуджено на різні терміни ув’язнення.

В Україні відновлена СУМ діє з 1989року.