×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Українці Іспанії самі просять МЗС призначити їм Генконсула в Барселоні

Середа, 27 липня 2016 05:31 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У п’ятницю, 23 липня, на фейзбук-порталі “Ucrania del Segura”опублікували звернення, в якому 28 громадян України та 8 громадян Іспанії звертаються до міністра Закордонних справ Павла Клімкіна із закликом призначити Світлану Крамаренко Генеральним консулом України в Барселоні.

Підписанти зазначають відсутність призначення керівника цієї установи з жовтня 2014 року, коли був відкликаний попередній генконсул.

При цьому, всі 36 підписантів вносять свою кадрову пропозицію: «просимо затвердити на посаду Генерального консула дипломата, що користується довірою, авторитетом, та який надзвичайно гідно проявив у найскрутніших моментах – Світлану Миколаївну Крамаренко», – йдеться у зверненні.

Серед українських підписантів – голови всіх без винятку українських громад Барселони, а також – представники та активісти чи не всіх українських осередків (громадських, церковних, освітніх, бізнесових та мистецьких), що діють в усіх трьох іспанських регіонах цього консульського округу – Каталонії, Валенсії та на Балеарах. Серед іспанців – такі постаті як колишній Почесний консул України, офіційний представник Торгово-Промислової Палати України в Каталонії, очільники НДО з усиновлення та оздоровлення дітей з України та керівники ГО українсько-іспанських культурних взаємин.

Консул Світлана Крамаренко працює в Генконсульстві в Барселоні з 2011 року. З відкликанням попереднього керівника на неї покладено «тимчасово виконувати обовязки» Генерального консула. При цьому, якщо до жовтня 2014 року в установі працювало три дипломата, то майже половину 2015 року там залишалася лише вона одна. «У особі Світлани Миколаївни було поєднано «головного керівника» та «головного виконавця» усієї роботи Генерального консульства» – вказується у листі до міністра.

Громадяни пишуть: «Якщо українську дипломатію судити в її особі – вона прекрасна».

Також, підписанти вказують на важливість уваги до Генконсульства в Барселоні, адже воно опікується територією трьох іспанських автономій, де проживають 42,5 тисяч українців, та які є потужними економічними та політичними центрами Європи.

Слід зазначити, що таке зверення є першим порозумінням та одноголосною позицією тутешньої української спільноти щодо Генконсульства в Барселоні. У 2014 року між представниками українських осередків виник поділ на підтримку та протистояння колишньому генконсулу.

Разом з тим – це рідкий випадок такого однодумства щодо схожого питання в усій нашій діаспорі.

Останнє редагування Середа, 27 липня 2016 06:24