×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Українці Польщі вимагають від Ганни Герман спростування

Четвер, 28 липня 2016 05:51 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Об'єднання українців у Польщі вимагає спростування заяви Ганна Герман, що за «геноцид» у Сеймі Польщі голосували навіть українці. Дане висловлювання  Ганна Герман, колишній прес-секретар та радник президента-втікача В.Януковича, зробила у своїй авторській програмі «Суб’єктивні підсумки тижня» на телеканалі NewsOne в коментарі з приводу прийняття Сеймом Польщі заяви про геноцид поляків на Волині.

Про це йдеться у заяві Об’єднання українців у Польщі,   - повідомляє видання Prostil.pl

ОУП також вимагає спростування інформації від телеканалу.

«Твердячи, що у прийнятті заяви не змогли протиставитися й проголосували проти навіть українці, які є в Сеймі було проілюстровано відеоматеріал з Сейму з 17 лютого 2014 р., тобто з попереднього скликання польського парламенту, на якому представлено, м.ін., тодішнього депутата — українця Мирона Сича», — читаємо в заяві.

zwern

У заяві зазначається, що зараз у парламенті Польщі немає жодного представника української громади. Мирон Сич, на якого найімовіршніше натякала Ганна Герман, назвавши його «Мирославом Сичем», є зараз віце-спікером Вармінсько-Мазурського воєводства, він був депутатом двох попередніх скликань Cейму РП, у 2007—2011 та у 2011—2015 роках.

«У 2013 р., коли група 148 депутатів Партії Регіонів та комуністів звернулась з закликом до Сейму та Сенату РП, щоб прийняли заяву про геноцид на Волині, саме М. Сич своєю однозначною поставою та працею серед депутатів зірвав цю антиукраїнську схему», — читаємо в заяві ОУП. — «Пані Ганна Герман повинна це добре пам’ятати, тому що в той час була важливим політиком Партії регіонів. Так само вона повинна пам’ятати дії колишнього депутата ПР, зараз громадянина Росії Вадима Колесніченка, який, м.ін., приїздив у 2013 р. в 70-і роковини Волинської різні до Польщі та домагався прийняття польським парламентом заяви про геноцид поляків».

Як вказують в ОУП, лише завдяки зусиллям Мирона Сича Сейм у 2013 р. прийняв більш зважену заяву в темі Волині.

«За своє заангажування М. Сич поплатився серйозною ціною — під час виборчої компанії до парламенту 2015 р. розгорнуто проти нього (особливо в Інтернеті) нечувану кампанію ненависті, де головним стрижнем була його українська національність», — підкреслюють в ОУП.

Як вказують в організації, «у важкий для України момент агресії з боку Росії та активізації у всіх країнах ЄС антиукраїнських середовищ, звертаємось з закликом, перш за все, до керівництва каналу News One та до всіх українських ЗМІ, не поширювати неправду про роль і місце в зміцненні позитивного іміджу України в світі українців, що проживають поза її межами або є активними проукраїнськими лобістами як громадяни інших країн».

«Вимагаємо також, щоб канал NewsOne спростував неправдиву інформацію і вибачився перед Мироном Сичем та українською громадою у Польщі», — підкреслює Об’єднання українців у Польщі.