Свято України в Каталонії Рекомендовані

Середа, 07 вересня 2016 06:10 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

З 2 по 4 вересня 2016 року наша українська громада в Каталонії запалювала Іспанію своїм українським завзяттям та іспанською пристрастю на фестивалі української культури Ucraina Fest.

Цього року фестивалю стало затісно у межах одного міста, тож свято перетнуло межі однієї локації та охопило одразу два міста: Лоррет-дель-Мар та Барселону.

Цей фестиваль відбувається вже вдруге, його метою є популяризація української народної, сучасної та фольклорної творчості, взаємозбагачення культурних традицій, обмін досвідом творчої діяльності композиторів, поетів, хореографів, музичних керівників, продюсерів, фотографів, дизайнерів національного одягу, народних митців, кулінарів та поварів української національної кухні.
Розширення культурних, туристичних, інформаційних та ділових зв’язків через засоби творчого спілкування між державами Україна та Іспанія.

Розповідає Ольга Дзюбан, голова асоціації "Джерело" та директор фестивалю:

"Цей фестиваль – знакова подія в ім´я розвитку культурного потенціалу української нації, збереженню духовності та самобутності українців за кордоном.

У ньому взяли участь творчі колективи Канади, Італії, Грузії, Іспанії та різних куточків України.

Україна вижила і виживе насамперед завдяки її культурі. Бо це – єдиний посланець душі України, її людська і творча суть. Час минає, а все, що талановито закарбовано у слові, залишається з нами і залишається після нас. Утверджуймо Україну Духу, Україну Розуму, Україну Серця – навіки, на радість Світові і Богові.
День Незалежності України – це день, у якому щорічно зустрічаються Минуле і Майбутнє України. Минуле має вселяти мудрість. Майбутнє повинно виховувати в нас відповідальність за прийняття рішень".

14199634 1803505316545391 1456384427758746217 n

Ідея проведення такого фестивалю не залищила байдужими багатьох іспанців та українців які надавали і організаційну, і фінансову підтримку свята.

"Щиро дякую за підтримку "UcraniaFest" Надзвичайному і Повноважному Послу України в Королівстві Іспанія, Консулам Генерального Консульства України в Барселоні, представникам Уряду Барселони, давньому другу українців в Барселоні, каталунцю Жоану Сересо, Товариству "Україна-Світ" (Алла Кендзера), Національній Спілці жінок України.
Дякую нашим спонсорам:
  Михайлу Петруняку - Президент "Іспано-української торгової палати для розвитку", президент Федерації українських асоціацій в Іспанії. Валенсія
  Carles Bover i Colom - director Molins de Q, ISO9001
  Геннадію Шкурі - директору Українського Державного Центру позашкільної освіти Міністерства Науки і освіти України
  Ірині Кисіль - представнику Українських Міжнародних Авіаліній в Барселоні
  Стоматологічній клініці "Dentisalud", - додає Ольга Дзюбан.

Своїми враженнями з редакцією "Стожар" також поділилися учасники та гості фестивалю.

Леся Горова, чудова співачка з України, розповідає:

"На фестиваль приїхало близько трьохсот учасників з України, Канади, Італії та Іспанії. Це вокальні, танцювальні колективи, солісти, а також українські дизайнери, які привезли для показу свої колекції. Мені навіть пощастило бути однією з моделей і демонструвати цікаві зразки сучасної української моди.

Урочисто розрізали стрічку і відкрили фестиваль його організатори: голова Української асоціації "Джерело" в місті Барселона Ольга Дзюбан та голова секретаріату товариства "Україна-світ" Алла Кендзера.

Концерт пройшов на площі біля мерії міста, зовсім близько від моря, тривав більше двох годин, був наповнений красою українських пісень, енергією танців і високим патріотичним духом, все пройшло дуже щиро і відкрито. Тому отримали масу прихильників, лунали гучні оплески і вигуки. У цьому місті відпочивають люди з багатьох країн світу, у деяких з них були сльози на очах, Україну вони почули і відчули. Всі учасники фестивалю викладалися до кінця. За це їм велика дяка".

14291648 1222898734421506 1384506063608610043 n

За словами Олени Качкаєвої українське свято відвідало дуже багато іспанців:

"В неділю в Барселона для всіх українців було справжнє, довгоочікуване свято! Це була велика подія і така тепла, домашнє!! Було і весело і гірко, було піднесення і співчуття, був сміх і щірі сльози!! Дякуючи пані Ользі Дзюбан, цей міжнародний фестиваль вже вдруге сбирає іспанських українців разом!! Це було дуже зворушливо! Доречі...іспанців було дуже багато! Було видно, що їм дуже цікавий наш вишиваний вишневий світ!".

14202727 1222898744421505 2827864518030652189 n

Але справжньою родзинкою свята було духовне єднання українців з усього світу та наших братерських народів.

Розповідає Андрій Якубув:

"Вперше така тривалість та географія учасників на святі українців Іспанії (сцену ділять українські виконавці та колективи з України, Канади, Росії, Італії, регіонів Іспанії та, зокрема, Каталонії, а також -- грузинські та іспанські фолькльорні колективи)"..

Наостанок хочеться закінчити словами Ольги Дзюбан:
 
"Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а Ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього ваших сімей та держави в цілому.

Бажаю всім невичерпної енергії, творчого натхнення, доброго настрою.
Слава Україні!
Слава українському народу!"

Фото - Надія Мед, Олена Качкаєва

Останнє редагування Середа, 07 вересня 2016 08:06