У Японії пройшов марш вишиванок Рекомендовані

Четвер, 08 вересня 2016 09:18 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

3 вересня у японському місті Наґоя пройшов перший парад вишиванок. Акцію організувала українська діаспора. У марші взяло участь близько 100 людей - як українців, так і японців.

Українці та близькі за духом друзі України третього вересня зібрались на першому українському параді в місті Наґоя, що є четвертим за кількістю мешканців містом Японії. Урочистий мегамарш у вишиванках приурочили до 25-ої річниці незалежності України.

В суботу центральну вулицю міста заповнили українські вишиванки, прапори, сині та жовті кульки, а ходу очолював хліб. Спеціально до урочистості його спекла українка, яка є родом із Горлівки, Донецька область. З початком війни на Донбасі жінка переїхала до столиці України, а нині гостює в Японії у доньки.

Початок дійства був запланований на 15.30, однак вже після чотирнадцятої почали збиратися люди. Приємно, що кількість учасників зросла: із запланованих сімдесяти, за даними поліції до дійства приєдналось близько 100 осіб. Серед учасників ходи були у вишиванка`х, як українці, так і японці, і навіть домашні улюбленці!

Головний ініціатор та організатор параду у вишиванках в Наґої Людмила Каваґучі (Плис) зазначає, що багато людей не змогли приєднатись до дійства та дякує всім за участь.

Серед гостей із Токіо був отець Павло Королюк з місії Української Православної Церкви Київського Патріархату St. Jude Ukrainian Orthodox Mission, Tokyo.

Найбільш кмітливі та активні учасники змогли поласувати короваєм наприкінці заходу під час вікторини, а також отримати пам'ятні подарунки.

Численна хода у вишиванках викликала неабияке здивування та захоплення, як у жителів міста Наґоя, так і українців в інших куточках Японії, які вже постфактум насолоджувались ходою на фото знімках у мережі.

На цьому українці регіону Чюбу не зупиняються: вже 25 вересня в місті Токай всіх радо вітатимуть на фестивалі «Серце до серця 2016» в українському наметі та вітальними номерами.

Парад у вишиванках в Японії вперше відбувся в 2013 році у місті #Токіо та став традиційним дійством для українців, японців та друзів України з інших країн. В 2016 році в Токіо відбувся 4й мегамарш у вишиванках, або як відомий в Японії Ukraine Parade.

Українці в Японії "Краяни"