Українська діаспора вимагає від Президента Чехії негайного закриття "почесних консульств" днр на території Чеської республіки Рекомендовані

Четвер, 15 вересня 2016 04:57 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Спілка Українців Португалії звернулась до Президента Чехії Земана з вимогою закриття "почесних консульств" днр на території Чеської республіки та припиненні підтримки агресивеої політики Кремля супроти України.

Президенту Чеської Республіки,
пану Мілашу Земану.

Шановний пане Президенте!

Українська громада у Португалії занепокоєна підтвердженною інформацією про реєстрацію у чеському місті Острава місцевими органами влади т.зв. «Представницького центру ДНР».
Так зване самопроголошення республік ДНР та ЛНР, як і анексія Криму відбулося за спланованим сценарієм та прамої підтримки (в тому числі - збройної) Російської Федерації. В першу чергу, грубо порушивши міжнародний Меморандум від 1994 року, який гарантував недоторканість національної території України в обмін на відмову від ядерного статусу.
Ми здивовані, що, власне предстаники чеської влади, своїм рішенням фактично підтримали російську агресію проти України, забуваючи, що самі тільки недавно звільнилися від радянського (російського) панування і проти якого чеський народ повстав у 1968 році (Празька весна). Повстання, яке було придушене у надзвичайно грубій формі.
Революція Гідності у зимку 2013 року і була насправді «Пражською весною» в Україні. І за нею, як у в Чехії, в Україну увійшли російські танки.
Першими від російських куль лягли сотня неозброєних добровольців Майдану, які лише вимагали демократичних змін в Україні.
З того часу, від російської зброї загинуло бульш, ніж 10000 українців.1,5 млн. змушені були покинути свої домівки і стати біженцями. Майже кожного дня, незважаючи на Мінські домовленності ми отримуємо звістки про жахливі арт-обстрстріли з контрольованих Росією територій, в результаті яких продовжують гинути наші співвідчизники.
Міжнародна спільнота ( в тому числі і Чеська Республіка) неодноразово висловилювали свою підтримку щодо територіальної цілісності і суверенітету України, засуджували агресію Росії та не визнали сампроголошених республік.
Рішення уряду міста Острава фактично суперечить позиції європейської та світової спільноти, які засудили самопроголошення так званих республік ДНР та ЛНР. Це рішення не сприятиме припиненню війни в Україні і продовжуватиме страждання українського народу.
Тому, українці Португалії звертаються до Вас, пане Президенте Чеської Республіки скасувати дане рішення і таким чином підтримати Україну у боротьбі проти російської агресії.

Голова Спілки українців у Португалії,
Павло Садоха.

Останнє редагування Четвер, 15 вересня 2016 05:34