Екскурсія під назвою Давній Київ Рекомендовані

Понеділок, 26 вересня 2016 11:09 Автор  МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЧЕТВЕР 15.9.2016

ДРУГИЙ ДЕНЬ В КИЄВІ

Всі учасники прогульки зійшлися в годині 9.30 у фоуає готелю. Ми з Надею забули, що треба годинник переставити на київський час. Скоренько снідаємо. Так, що вспіли на збірку.
Пані Надя знайомить нас з екскурсоводом-провідником Тарасом.

Переходимо Хрещатик підземним тунелем і прямуємо до Володимирської гірки. А погода в Києві чудесна, як на вересень місяць надто сонце пече.

Та не тільки мені тяжко під гірку йти...З того приводу дещо сміємося, як Люба «допомагає» мені - пхає мене до переду.

Вид з Володимирської гірки на Дніпро і лівий беріг чудесний...
Тепер ще краще видно новобудови. Тарас дуже добрий знавець історії. Розповідає про всякі чудеса. Тим, хто вперше в Києві дуже цікаво його слухати.

Тарас вказує нам, що там в далині лише 60 км (повітряно) а 150 -160 км дорогою Чорнобиль з усіма його бідами й пошкодженням природи.

Наступна зупинка Михайлівський Собор. Щож історична споруда.

14372400 10207819739711458 565105491646451884 o

Тарас пояснює, що Собор був зруйнований а на межі 20 і 21 століть собор був знову відроджений; храм і площу навпроти нього відновили у початковому вигляді. Сьогодні Михайлівський Золотоверхий собор, головний храм чоловічого монастиря, є духовним центром Києва й України.

Під час подій Евромайдану Михайлівський собор неодноразово надавав допомогу його активістам

30 листопада 2013 року там знайшли притулок люди з Майдану, розігнані силовиками. У ніч на 19 лютого 2014 Собор перетворилася на польовий шпиталь, де лікарі надали допомогу кільком сотням поранених. У храмі Іоана Богослова оперували важкопоранених. На території монастиря також розмістилися: інформаційний пункт, пункти видачі продуктів, води, теплого одягу, склад медикаментів. Святий Михайло - покровитель киян - не залишився осторонь людських страждань.

Заходимо до Собору, знимки робити неможна. З Надею заходимо до крамничок. Книжки про Собор на українській мові немає - є по англійськи і російськи. Так, що знов казати. Нервую. Наговорила дурниць продавцеві. Мені ваша російська мова незрозуміла і не потрібна. Він зніяковів. Входимо до другої крамнички а там на полиці видніє книжка «Українці в світі» - видана Петром Кардашем з Австралії (Мельбурн) - ціна 300 гривень. Інші книжки релігійного характеру. Згадала учасникам групи за пана Кардаш, якого добре знала.

Переходимо через дзвіницю на Софіївську площу. Все навкруги прекарсне, чудове, блищать золоті бані на сонці....так ота російська мова навкруги - нервує. Та нічого не порадиш - лише дивуся, як це все можливо.

Міністерство Заграничних Справ поруч, а поруч нього будинок з цікавим написом «Дипломатична Академія». Сестра Петра каже, що там працює пан Василь Марушинець. Його дочка Ярослава працює в Мюнхені в ґенеральному консульстві України. Дзвонить сестра до нього і домовляємося на зустріч на 14. год.

Сходимо на Андріївський Узвіз. Все там оглянули, «помацали» і рішили вернутися після обіду. Крокує до ресторану «Пузата Хата».

Наша група якось нехотячи розділюється. Одні в ліво, другі в право...

Після смакування аж трьох видів вареників вертаємося на Андріївський Узвіз. Купили 6 старовинних сорочок, полтавську плахту, кілька рушників...А стало холодно, бо зірвався вітер. Купили шалики, во стало холодно. Жінки, які продають старинні вишивки, дивуються нашій гарній українській мові, а зокрема з Наді, з її знання про способи вишивання. Розповідаємо їм про поябу фільму «Спадок Нації», премєра якого відбулася в Києві 12.5.2016. Не чули про фільм. Будуть стежити за повтореним висвітленням.

Дипломатична академiя України

Пан Василь Марушинець чекає нас на сходах Академії. Майже вигукував «Марічко». Звідки ми знаємося? З Інтернету. Kоли йшла мова про збереження могил Усусусів недалеко Франкфурта я розповсюдила статтю пана Василя про події, їкі відбулися біля памятника стрільцеві - усусусові в містечку Веслар.

14359184 10207819763432051 4380899541470612999 n

Пан Василь дуже цікаво оповідає, і жестами і жартує. Вдало подає свої розповіді. Він сказав, що :...« В 1995 р. Указом Президента України було утворено при Мiнiстерствi закордонних справ України Дипломатичну академiю України.
Основним завданням Дипломатичної академiї України є пiдготовка на базi вищої освiти та пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв дипломатичних, консульських, зовнiшньоекономiчних та iнших представництв України за кордоном для роботи в мiжнародних органiзацiях та в держаних органах, що займаються питаннями зовнiшнiх зносин України, а також проведення науково-аналiтичних дослiджень у галузi мiжнародних вiдносин.

Дипломатична академiя України при МЗС України сьогодні є сучасним вищим навчальним закладом з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері зовнішніх відносин, впевнено продовжує нарощувати свій потенціял та виконувати важливі державні завдання відповідно до затвердженої рішенням Колегії МЗС України Стратегії розвитку Дипломатичної академії України на 2012-2016 роки.
Ми відвідали Музей історії дипломатичної служби України Міністерства закордонних справ України.

Екскурсію проводив пан Василь Марущинець, дипломат, випускник Дипломатичної академії України. Йому вдалося зацікавити нас захопливою розповіддю про початок та розвиток української дипломатичної служби, її активну діяльність на міжнародній арені.

Пан Василь ознайомив нас із біографіями представників української дипломатії, поділився своїми думками та враженнями стосовно їх досягнень.

14424872 10207819742551529 720822088232748159 oЗацікавлення в нас викликали документи, книги, фотографії. Особлива увага була звернена на діяльність українського дипломата Геннадія Удовенка, 52-го президента Генеральної Асамблеї ООН. Пан Василь, як РУХівець дуже гордий за діяльність Генадія Удовенко, також провідного рухівця.

Що до прапора Обєднаних Націй в Музеї пан Василь пояснює:

Прапор ООН, що його нам до Музею передала Діна Григорівна Бутенко - вдова Геннадія Йосиповича Удовенка. Він був МІністорм закордонних справ України з 1994 по 1998, а в 1997-1998 очолював 52-у сесію Генеральної Асамблеї ООН. І цей прапор стояв там у нього за спиною... Тепер він - один з найдорожчих експонатів у нас.

 

14370164 10207819741391500 3903704890407674482 nМи побували аж 3 години в цьому приміщенні.

Згадували і спільних знайомих, зокрема рухівців, які подали пропозицію назвати Музей цей імені Генадія Удовенка.

Сфотографувались біля прапору ООН, якого дружина пана Генадія дала до Музею. Ми вдячні панові Василеві за цікаво подані нам інформацію й зробили спільну знимку. Вважаю, що ця візита була одна з вершин нашого побуту в Києві.

Ми спішили на 18-ій годину до Шевченківьского парку, де хор ім. Левка Ревуцького мав виступати. І знову наші друзі здивовані, що ми знаємо і дириґента і деяких співаків. Бували вони в нас, в Бельгії. Дехто з хористів бував в наій батьківській хаті. Останньо ми їх бачили в Мюнхені на вшануванні Степана Бандери з приводу 50 - ти ліття його вбивства.

Раділа я, що мене й Надю диригент та дехто з співаків впізнали. Склад хору дещо оновлений. Гарний був концерт. Як йнакше. Хор знаменитий.

Підходимо до пам'ятника Тараса Шевченка. Вертатися до готелю пішки я не в силі, як і ще кількох з нас. Тарас Яницький пропонує взяти нас 4 в свою авто. Які ми вдячні. Завіз він нас, Олю Недзу, сестру Петру, пані Олю Захарків й мене до Володимирського Собору, до якого ми зайшли.

Що таке в Києві час автового руху, тзв пік - ми побачили. Нас чекали подруги на лавці недалеко готелю й дивувалися чого ми так затримуємося.

Вечеряли всі разом в ресторані «Дві гуски». Тут українські страви...і вперше чуємо українську мову в ресторані. Молода пара, чоловік у вишитій сороці, з дітьми там вечеряли.

Прийшли до готелю, нам дали кілька записок нам хто телефонував на приймальню готелю. Бо по кімнатах телефони не працювали!

Домовилися з Олегом Антківим, який вів чи не основну працю над виданням моєї книжки про побути в Україні - зустрітися.

Хто зацікавлений то прошу дивитися на мою сторінку - там багато знимок на моїй сторінці

Останнє редагування Понеділок, 26 вересня 2016 11:28