Подробиці XXV Конгресу українців Канади Рекомендовані

Середа, 05 жовтня 2016 06:33 Автор  Олесь Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Більше 250 делегатів з усієї Канади з’їхалися до столиці провінції Саскачеван, міста Реджайна, щоб взяти участь в XXV Конгресі українців Канади.

Делегати обговорювали такі питання: зовнішня політика Канади, постмайданна Україна, хід реформ, допомога діаспори, міжнародна підтримка України, українські культурні справи в Канаді, наука, навчання, міжурядові відносини.

Як зазначили у прес-службі КУК, Павло Грод окреслив пріоритетні завдання для Конгресу українців Канади на наступні три роки.

"Серед них – продовження і розширення підтримки процесу реформ в Україні та зміцнення спроможності України захистити себе від війни та російської агресії; створення благодійного фонду для забезпечення довгострокового фінансового успіху і стійкості багатьох важливих програм КУК; розширення бази членства КУК і зміцнення існуючих організацій-членів; зміцнення конструктивних відносин з урядом Канади і виборними посадовими особами", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у пріорітетних планах КУК - збільшення участі молоді у діяльності представництва української діаспори. До слова, цього року українські канадські молодіжні організації на з’їзді представляли понад 40 делегатів – майже вдвічі більше, аніж на попередньому конгресі 2013-го року.

Нагадаємо: конгрес українців Канади (КУК) – організація заснована в 1940 році у Вінніпезі, яка об’єднує українські громадські організації цієї країни. Нині КУК складається із шести провінційних рад та 34 відділів у містах всієї Канади.