Український дитячий клуб в ОАЕ

Вівторок, 01 листопада 2016 01:28 Автор  Solomiya Babyak Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В Об'єднаних Арабських Еміратах, у далеких пісках Аравійського півострова, у диво-місті Дубай уже понад два роки існує Український дитячий клуб. Його натхненницею і засновницею є пані Олеся Елві, українська матуся, яка дуже хотіла поділитися радістю від читання книжечок рідною мовою для своєї донечки з іншими українськими діточками.

Згодом ця гарна ідея розрослася у щось значно більше і знаковіше - у створення Українського дитячого клубу, учасниками якого можуть стати усі дітки, у кого хоч один з батьків має українське коріння.

Цілями Дитячого клубу є знайомство між дітьми та батьками українцями - представниками діаспори, спілкування українською мовою, привнесення української культури в яскраве мультикультурне середовище, яке панує в ОАЕ. Регулярні зібрання Клубу розпочалися ще в жовтні 2014 року.

До спільноти щоразу долучаються нові діточки, адже більше й більше українців прибуває в ОАЕ. Зустрічі відбуваються й понині, незважаючи на те, що нещодавно у пані Олесі народилася друга донечка.

До складу організаторів Клубу входять усі охочі батьки-волонтери, які, не дивлячись ні на які перепони й завдяки своєму ентузіазму та спільній праці, продовжують підтримувати існування такої ініціативи на чужині. Вони зазвичай спільно розробляють графік зустрічей і підбирають їхню тематику. А потім разом готують сценарії свята, конкурси, руханки, декорації, підбирають до вивчення напам'ять українські віршики чи пісеньки, ставлять дитячі вистави, танцюють, читають діткам книжечки, готують майстер-класи з рукоділля, закуповують необхідні матеріали та дитячі призи. Загалом стараються у якнайцікавішій формі занурити діточок в українське культурне середовище, адже усім батькам хочеться привити своїм дітям любов до України та українських традицій.

Засновниця Дитячого клубу пані Олесі Елві має особистий сайт https://mamaelvey.info, на якому є багато цікавого про виховання дітей, рецензії дитячих книжечок українською та англійською мовами та інформацію на інші пізнавальні теми.

Тільки за останній 2016 рік дітки з Українського клубу мали можливість разом відсвяткувати Різдво, Стрітення, День Сміху, День Матері та День Батька, а вже наступного тижня, 5 листопада планується святкування Дня Козацтва. Майже усі заходи проводяться в місті Дубай, хоча до гурту за змогою доєднуються й діточки з інших куточків ОАЕ. Наприклад, до ювілею Тараса Шевченка діти з Дубаю, Абу-Дабі та інших міст вивчили напам'ять та записали на відео декламацію віршів великого поета та зробили в'язанку з декламації вірша "Зацвіла в долині червона калина".

Улітку, коли спека в ОАЕ може досягнути понад 50 градусів, діяльність Клубу дрімає, адже усі батьки намагаються замінити пекуче сонце і піски пустелі на лагідний український клімат. З початку листопада, коли спека в Еміратах спадає, спільнота намагається якомога більше заходів проводити на свіжому повітрі в парку або на пляжі.

Вже майже традиційними стали збори товариства в невеличкому Сатва парку, до якого можна добратися не тільки на авто, але й на метро. У роботі Клубу усі учасники - і батьки, і діти - намагаються дотримуватися наступних правил: - розмовляти або намагатися розмовляти українською мовою; - допомагати в проведенні зустрічей Клубу і загалом брати активну участь під час проведення заходів; і найголовніше - кожен з батьків індивідуально несе відповідальність за своїх дітей, тому присутність одного з батьків обов'язкова. Батьки-учасники бажають якнайширше донести інформацію про існування своєї дружньої спільноти і заохочують нових членів громади українців долучатися до заходів.

Більш детально про роботу Клубу можна довідатись на офіційній сторінці на фейсбуці https://www.facebook.com/ukrkidsclubuae.

Останнє редагування Понеділок, 31 жовтня 2016 12:44