Голова Світового Конгресу українців Євген Чолій в Анталії Рекомендовані

Субота, 19 листопада 2016 17:30 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

18 листопада, на запрошення товариства “Українська родина”, до Анталії завітав голова Світового Конгресу українців Євген Чолій.

Він провів зустріч з українцями, що мешкають в анталійському регіоні, а також представниками посольства України в Туреччені.

Пан Чолій розповів про роботу СКУ (Світового Конгресу українцв), почув інформацію про діяльність української громади в Анталїї, відповів на запитання. Зокрема, пан Євген поділився враженнями від нещодавніх кількох візитів до України: на святкування 25-річчя незалежності, а також про зустріч з Президентом країни Петром Порошенком на початку листопада.

Він з болем у серці розповів про відвідини київського шпиталю, де проходять реабілітацію українські воїни. Пан Євген нагадав, що за час конфлікту на Донбасі загинуло понад 10 тисяч осіб. Наголосив, що війна в Україні не є внутрішнім конфліктом. Є країна агресор Росія, яка активно сприяє посиленню військових дій на сході, веде гібридну війну, тобто має потужний інформаційний вплив.

Зі слів Євгена Чолія, Росія щороку витрачає мільярд 400 мільйонів доларів на розповсюдження дезінформації, її пропаганда поширюється в 130 країнах світу. І тому, 20 мільйонів українців у діаспорі мають стати поборниками тієї неправди. На думку пана Чолія, за допомогою лише ФБ можна боротися в дезінформацією, бо аудиторія, користувачів соц мережі вже нині півтора мільярда людей по всьому світі. Також, голова СКУ закликав турецку діаспору підтримувати всі заяви та резолюції організації. Їх завше можна знайти на сайті Конгресу. Так, приміром, 10 грудня в світі відзначають День захисту прав людини й СКУ підготував заяву щодо порушення свобод українців в Криму.

Окрім потужної інформаційної та роз'яснювальної роботи, СКУ займається гуманітарною діяльністю. За їх сприяння до України завезено сучасні аптечки для бійців АТО. Постійно проводяться медичні тренінги. Розпочато роботу по облаштуванню реабілітаційного центру у Львові.

Ще один напрямок в роботі СКУ - сприяння євроінтеграції України. Це величезна робота з лобіювання інтересів України в Європі та світі.

Вчора пан Чолій відвідав Стамбул, де мав зустріч із Вселенським Патріархом щодо питання відокремлення української православниї церкви від московского патріархату. Українська церва має стати автокіфальною, тобто незалежною від Москви.

Цікаво, що Євген Чолій уперше в Туреччені, але пообіцяв що не в останнє. Громада “Українська родина” в Анталїї, яка вже кілька років є асоційованим членом СКУ, запропонувала в майбутньому провести з’їзд СКУ саме в Анталїї, щоб зайвий раз привернути увагу турецької влади до проблем українців. А поки що ювілейний 50-й з’їзд Конгресу 2017 року відбудеться в Україні.

Автор: Голова громади "Українська родина" в Туреччині м.Анталья Vita Mykhaylova

Останнє редагування Субота, 19 листопада 2016 17:43