У Греції відбувся вечір українського кіно Рекомендовані

Середа, 07 грудня 2016 17:38 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

6  грудня 2016 року у кінозалі Державного кіноархіву Греції в Афінах відбувся Вечір Українського кіно, у рамках якого глядачам було продемонстровано шедеври сучасного українського кіномистецтва – фільми Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» та Олеся Саніна «Поводир».

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Посольства України в Грецькій Республіці.

Захід відбувся за організаційної ініціативи українського громадського об’єднання «Центр підтримки і розвитку культурної спадщини – Трембіта» за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці, Державного кіноархіву Греції та Державного агентства України з питань кіно.

Посол України В.Шкуров привітав численну глядацьку аудиторію, висловивши свої сподівання на те, що після показу фільмів грецький глядач матиме змогу краще зрозуміти коріння драматичності сьогоднішніх подій в Україні, жорстокі доленосні випробування Голодомору 1932-1933 років, а також звірства сталінського режиму. Посол зазначив, що високохудожньо переосмислені у картинах Ю.Іллєнка та О.Саніна історичні події без зайвих слів передають біль глибоких ран у душі й долі українського народу, а також висловив сподівання на розуміння і підтримку греками українців сьогодні.

Генсекретар Адміністративної Ради Державного кіноархіву Греції Марія Комніну у своєму вітанні підкреслила своє враження роботою українських кіномитців, відзначила історичну значимість представлених українських фільмів та їхню важливість у розумінні складних процесів сьогодення.

У Вечорі Українського кіно в Афінах взяв участь відомий український кінорежисер, актор і продюсер Олесь Санін, який представив українські кінострічки та відповів на численні запитання українських та грецьких глядачів.

Гостями заходу були представники дипломатичного корпусу, грецьких громадських та культурологічних кіл, ЗМІ та української громади Греції.

Посольство України в Грецькій Республіці висловлює велику вдячність українському кінорежисеру О.Саніну, а також керівнику українського громадського об`єднання «Центр підтримки і розвитку культурної спадщини «Трембіта» А.В.Лобач та членам зазначеного громадського об`єднання за їхню роботу та прекрасне кіно у грецькій столиці.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto