×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Храмове свято Святого Миколая у Рієті

Четвер, 22 грудня 2016 08:29 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У неділю, 18 грудня 2016 р., у переддень празника святого отця Миколая, святителя Мир Лікійських, Чудотворця, українська громада центрально-італійського міста Рієті святкувала подвійне свято: храмовий празник та душпастирські відвідини Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії Преосвященного владики Діонісія (Ляховича). Своєю присутністю свято звеличив і єпископ Рієті монсеньйор Доменіко Помпілі.

Святкування розпочалися о 13:30 год. Українська громада зустріла єпископів, а молодь привітала їх від імені цілої спільноти традиційними хлібом-сіллю та гостинним словом. Опісля зі словами вітання звернувся капелан громади о. Йосафат Коваль, ЧСВВ, - повідомляє УГКЦ в Італії.

Після цього розпочалася урочиста Свята Літургія в храмі святого Миколая, яку очолив владика Діонісій. З ним співслужили Намісник римської василіяськоі обителі о. Маврикій Попадюк, о. Йосафат Коваль та диякон Арналдо Проєтті, директор «Міґрантес» дієцезіі Рієті. На Службі Божій був присутній єпископ Рієті монсеньор Доменіко. У Святій Літургії взяли участь велика кількість українців, які проживають і працюють в місті та околицях, особливо найменших парафіян – дітей. Службу Божу співав місцевий хор.

Під час проповіді, яку владика Діонісій виголошував італійською та українською мовами, він передусім наголосив на важливості єдності Церкви Христової, єдності в різноманітності, а також вказав на особливості візантійсько-українського обряду.

Опісля Апостольський візитатор зупинився на постаті святого Миколая, який зумів втілити Євангеліє Христове спочатку у своєму житті, показавши на практиці власного життя, як любити і як служити ближньому та потребуючим. Приклад його святого життя є дуже актуальним сьогодні, коли переважає самолюбство та егоїзм.

В кінці Служби Божої, перед благословенням, до вірних звернувся єпископ Рієті. Він найперше привітав усіх зі святом, а також зазначив, що святий Миколай не є видуманим Дідом Морозом чи Санта Клаусом, а реальною історичною постаттю, християнином і єпископом, який жив, творячи добро. З особливими словами ніжності монсеньйор Доменіко звернувся до дітей, закликавши їх, щоб пам’ятали про цього святого.

Опісля обидва єпископи уділили благословення всім вірним.

По завершенні Святої Літургії владика Діонісій ще раз подякував монсеньйору Доменіко за батьківську турботу про українців, за допомогу і підтримку і за оцю спільну молитву разом з українською громадою. Він подякував також диякону Арналдо і о.Фабріціо, дотеперішньому пароху парафії Regina Pacis, де діє українська школа, а віднедавна директору «Карітасу» Рієті.

Після цього до найменших парафіян завітав святий Миколай (яким був диякон Кипріян Стефанишин, ЧСВВ). До цього свята і зустрічі зі святим Миколаєм пані Звенислава Киба з іншими парафіянами й дітьми організували дуже гарну театральну постановку: цікаву й веселу. Особливо щасливими були діти: вони з рук святого Миколая отримали справжні подарунки!

DSC 0754

Свято завершилося піснею до святого Миколая та співом колядок, а владика Діонісій окропив вірних свяченою водою.

DSC 0800

Щира подяка нашим єпископам, священикам і дияконам, які прибули, щоб спільною молитвою звеличити цей храмовий празник, а особливо всім українцям громади в Рієті за гарну організацію свята.

Нехай всемилостивий Господь усіх нас щедро благословить!

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ