На Різдво в Мадриді і молилися, і колядували, і ярмаркували Рекомендовані

Середа, 11 січня 2017 18:23 Автор  Калина Мирська Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Перші дні Різдвяних свят в іспанській столиці пройшли під знаком молитви та коляди. У всіх храмах попри святкові Богослужіння 7 і 8 січня відбулися ще й інші заходи.

В українській парохії Благовіщення, що на Арґуелєсі, під час недільної Служби Божої збирали пожертви на підтримку всецерковних акцій «Андріїв гріш» і «Різдвяна свічка», а після відправи зустрічали вертеп. Театралізоване дійство, підготовлене молодими парафіянами, викликало жвавий інтерес присутніх. Попри звичний сценарій, в якому беруть участь традиційні персонажі, цікавість викликали політичні гумористичні коментарі до нашого сьогодення.

Напрочуд людяно і гамірно було в неділю в українському культурному дитячому центрі «Світанок» на Віляверде. Привітна «господиня» цього закладу Галина Бардіна, а також її подруга Наталя Богацька запросили до себе багатьох, кому не байдужі наші традиції. На їхній заклик відгукнулися в першу чергу відомі усім нам волонтерки, які шукають будь-яку нагоду, аби допомогти нашим бійцям, що воюють з російськими агресорами на сході України. Тож і цього разу вони виставили свої речі на оглядини присутніх, щоб ті, придбавши їх, внесли свою посильну лепту в благородну мету. А на столах, за якими жваво нахвалювали свої товари Антоніна Патиченко, Світлана Чуб, Антоніна Яворницька, Ірина Поляк, Тетяна Журавель і, звичайно, Галина Бардіна та Наталя Богацька, чого тільки не було. Очі розбігалися перед вишиваними строями, національною символікою, ужитковими речами, сувенірною продукцією, і, безумовно, солодощами, характерними для Різдвяних свят.

imgonline com ua resize KlNKVEd37il

Крім цього, звісно ж, не обійшлося без колядок, віншувань, пригощань та іншого. До цього долучилися члени поетичного обєднання «Наше Слово», учасники вокального гурту «Українські передзвони», зокрема, солістка колективу Вікторія Гарванко.

Чудовий настрій, що панував у невеличкому за розмірами приміщенні підтримали і учасники вертепу з культурно-освітнього центру «Дивосвіт», що в Алькорконі. Завітавши в «Світанок» разом зі своїми батьками та класним керівником Оксаною Ганич, п’ятикласники Анастасія Романюк, Анастасія Перчик, Марта Вебер, Алла Ковальчук, Христина Ясна, Анастасія Дроник, Анастасія Шмайлова, Адріан Кашаний, Данило Чепіль, Андрій Волошин, Данило Гребеник порадували усіх гарною Різдвяною виставою.

Між іншим, це був не перший візит з вертепом у дивосвітівців цієї днини. Вдосвіта вони виступили перед вірянами української греко-католицької парохії в Ґетафе. А потім гостювали в оселях учителів і учнів свого культурно-освітнього закладу. Прикметно, що гроші, виручені від коляди, діти вирішили спрямувати на підтримку українських воїнів, що воюють у зоні АТО. Вчинок, направду, гідний похвали!

Безумовно, що колядки та різдвяні пісеньки «Нова радість стала», «Україна колядує, колядує вся земля», «Старий рік минає», «Хай летить колядка для Ісусенятка» у їхньому виконанні , а також їхніх молодших приятелів із суботньої школи – ансамблю «Перепілонька», керованого Лілею Ткачук, у складі: сестричок Аделі та Ніки Кучерів, Паули Дроник, Вікторії Білецької та Сашка Лужного підтримали всі, хто вщерть заповнив дитячий центр на Віляверде.

Вдячні господарі не могли не пригостити дітлахів, запропонувавши скуштувати їм і запашну кутю, і духмяний узвар, і смачні-пресмачні тістечка.

А ось завершальним і чи не найяскравішим акордом свята в «Світанку» став виступ вертепу з греко-католицької парохії Благовіщення, який нагодився відразу ж після виступу перед своїми парохіянами.

Таким чином, ми ще раз підтвердили своє бажання гуртуватися далеко від рідного краю, зберігати наші традиції, підтримувати і духовно, і матеріально наших земляків в Україні. Проте свята продовжуються і на іспанських українців чекають ще й інші цікаві Різдвяні заходи.

Калина МИРСЬКА, Мадрид.