Петро Порошенко зустрівся з представниками української громади в Естонській Республіці Рекомендовані

Вівторок, 24 січня 2017 12:03 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками української громади, які живуть в Естонській Республіці. Зустріч відбулася в українській греко-католицькій церкві Центру української культури, розташованому в центрі старого Таллінну.

Спочатку керівник Культурного Українського центру Анатолій Лютюк провів для гостей невеличку екскурсію по комплексу споруд КУЦ та Церкви Богородиці Троєручиці (УГКЦ) в старому місті Таллінна, показав навчальні класи, майстерні, друкарню.

Потім слово взяли керівники українських організацій Віра Коник (Конгрес українців Естонії) та Володимир Пономарь (Асоціація українських організацій в Естонії), що розказали про громадське життя українців в цій країні. Також виступили постійні учасники безстрокового пікетування російського посольства в Таллінн, українські представники творчої інтелігенції Естонії, серед яких - Руслан Трочинський (керівник гурту «Свята ватра», екс-«Гайдамаки») та журналіст Олег Самородній.

Петро Порошенко подякував Конгресу українців Естонії за ініціативу у вилученні українофобської продукції з книжкових магазинів країни.

"Дуже дякую за те, що робить українська діаспора по всьому світу. І недооцінювати цю роботу абсолютно неможливо", - сказав Президент. Він подякував українській громаді за гостинність, теплий прийом та допомогу, яку надають естонські українці. Президент підкреслив, що зусилля українців закордоном на підтримку України дуже важливі - вони допомагають українцям на Батьківщині захищатися від зовнішньої агресії, зміцнюють зв'язки між Україною та Естонією та наближають нашу країну до Європи.
 
«Ніколи раніше в нас не було такої уваги до української діаспори в усьому світі. По суті тільки в останні часи Українська держава почала відноситися до своєї діаспора так, як вона на те заслуговує - як до окремого, найважливішого політичного чинника», - підкреслив Порошенко.
 
Глава Української держави наголосив, що українські урядовці, дипломати, і парламентарі роблять все, щоб забезпечити світову коаліцію на підтримку України та назвав ці дії одним з найефективніших інструментів задля забезпечення територіальної цілісності, незалежності і захисту суверенітету нашої країни.
 
"Незважаючи на те, що ми відсвяткували 25 років нашої незалежності, справжнє народження держави відбувається лише зараз. Зараз українці роблять свідомий вибір на користь Європейського Союзу, на користь НАТО, свідомий вибір на користь побудови власної самостійної європейської держави. Без діаспори - це було б неможливо", - сказав Президент. Він підкреслив, що Україна чітко обрала європейський шлях свого подальшого розвитку і послідовно ним рухається.
 
 
Петро Порошенко підкреслив, що Україна послідовно реформується і поступово змінюється, впроваджуються кращі європейські практики і стандарти, в тому числі і за допомогою естонської сторони.
Президент подякував українцям Естонії за те, що вони активно допомагають Україні, організовують та проводять публічні акції на підтримку українських громадян, незаконно ув'язнених на території Росії, беруть участь у акціях протесту проти російської агресії в Україні.
Петро Порошенко також подякував за зусилля Конгресу українців Естонії, спрямовані на вилучення з продажу у найбільших книжкових магазинах Естонії українофобської продукції, відзначив діяльність Центру української культури у Таллінні і "Естонської ради біженців", які беруть участь у кампанії "Ukraina Heaks" (Підтримка України) та подякував за організацію збору коштів для допомоги пораненим і їх родинам, а також переселенцям, які постраждали від російської агресії на Донбасі.
 
Глава держави висловив вдячність Голові Конгресу українців Естонії Вірі Коник та керівникові Асоціації українських організацій в Естонії Володимиру Паламарю за організацію важливих заходів на підтримку України та культурно-просвітницьку роботу, метою якої є збереження батьківської культури та мови.
Центр Української культури у Таллінні є позаконфесійною організацією, яка відкрита для людей усіх вірувань. На території Центру розміщується невелика бібліотека, школа монастирських та українських народних ремесел, Музей народного українського мистецтва, складовою частиною якого є експозиція українських писанок та експонати традиційного українського костюму східних та західних областей України, а також української вишивки, ткацтва, кераміки.