Вітаємо Центральну Спілку Українців Німеччини з ювілеєм! Рекомендовані

Середа, 25 січня 2017 09:33 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У січні виповнилося 10 років плідної діяльності Центральної Спілки Українців Німеччини (ZVUD eV). 19-20 січня 2017 року відбулися урочистості з нагоди цього чудового ювілею.

Як написала Svitlana Melnyk, "Святкували декаду активної, відданої батьківщині роботи - популяризацію та збереження українських традицій та звичаїв у Німеччині, проведення благодійних заходів, здійснення волонтерської діяльності, організацію
численних культурно-просвітницьких та політичних заходів. Одним слово - про такі важливі кроки, спрямовані на поглиблення українсько-німецьких культурних зв'язків".

Багаторічна успішна праця ЦСУН є результатом заповзятості та харизми її керівника - Людмили Млош.

Як влучно розказала про пані Людмилу Світлана Мельник, дружина Посла України у Німеччині:

"Від себе хочу додати, що з огляду на історичні та політичні об'єктивні обставини займатися збереженням, поширенням та розвитком українських традицій та звичаїв в німецькій столиці -- це далеко не проста справа, яка межує на рівні геройських вчинків, боротьби з опором, а іноді просто з байдужістю та зневагою.

Не дивлячись на ці всі сумні реалії Людмила Млош не опускає руки, не розчаровується, а стиснувши зуби - впевнено і відповідально - виконує свою місію - Берегині українства в Берліні. Вона щиро мріє створити "Український дім" в місті, яке ще в минулому столітті у міжвоєнний період було найпотужнішим центром української еміграції у Європі, де після Другої світової війни було спалено і викорінено будь-які сліди прояву української нації.

Чималих зусиль було прикладено пані Людмилою у діяльності з визнання Голодомору в Україні 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. За цю роботу вона була відзначена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

За її особистого сприяння у 2010 р. в Берліні була відкрита пам'ятна дошка Лесі Українці.

За два роки дипломатичної місії спільно з Людмилою Млош ми провели чимало заходів - культурних, протестних, політичних. Всіх їх довго перераховувати. Вона завжди ставала міцною опорою і важливим доповненням у дипломатичних заходах. Зокрема, під час презентації пасхальних традицій для дружин послів в резиденції пані Людмила особисто вчила їх мистецтву розпису писанок. Під час протестних заходів за звільнення росією українських політв'язнів, які кондитерські флешмоби ми з нею робили! А який яскравий концерт з нагоди 25-ліття Дня незалежності в Шарлотенбурзі спільно провели!

Кажуть, що велич людини проявляється в малих деталях. А вони завжди навколо пані Млош, яка пече в Берліні самі справжні українські короваї, розписує писанки, співає і щоріч висаджує у себе в берлінському будиночку унікальні 3-метрові з багатьма голівками соняшники. В цьому році такі самі з щирої руки пані Людмили вони цвіли в резиденції Посла України в Німеччині, як колись і на ванзейській віллі в Берліні Гетьмана Павла Скоропадського.

Натхнення, оптимізму, здоров'я і втілення всіх Ваших патріотичних мрій дорога, пані Людмила!",- написала пані Світлана.

З ювілеєм керівника ЦСУН Людмилу Млош і його членів привітав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Сьогодні перед нашою країною стоять нові виклики. Захист територіальної цілісності України та її суверенітету в боротьбі проти агресії РФ, подальша інтеграція в ЄС - все це вимагає активності і організованості самих українців, в тому числі за кордоном», - написав глава МЗС.

«Популяризація української культури, збереження українських традицій та звичаїв за кордоном, а також ознайомлення з ними світової громадськості є одним з найважливіших завдань українських громад по всьому світу». Діяльність ЦУСН у цій сфері заслуговує на повагу і визнання, зазначив міністр, так само як і активність у сфері благодійності.

Завданнями союзу з дня заснування також є відкриття справжнього Українського Дому в Берліні (зараз заходи ЦСУН проводяться в Ратуші берлінського району Шарлоттенбург, яка надає приміщення безкоштовно), інтеграція українців у німецьке суспільство і розширення позитивного іміджу України. Німецькі українці підтримують тісні зв'язки з Батьківщиною, зокрема з організаціями та творчими колективами Тернополя, Львова, Чернівців, Луцька, Рівного та ін, - повідомив Укрінформ.

Представництва організації, яка об'єднує 320 осіб, є в 12 федеральних землях ФРН з 16.

Привітали з ювілеєм німецьких українців оперний співак і композитор (Київ) Микола Сікора і дитячий творчий колектив з міста Дубно «Пролісок».