Російська репресивна машина наступає

Середа, 22 березня 2017 09:56 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Росія посилює репресивну політику. Все більше новини з Росії схожі на новини х АТО.  Спочатку співробітники ФСБ РФ допитали і побили аспіранта історичного факультету Московського державного університету, який 18 березня під час фестивалю на честь Криму розмахував з вікна своєї кімнати в гуртожитку саморобним прапором України. А вчора, 21 березня 2017 року затримали українського журналіста Романа Цимбалюка, який співпрацює з УНІАН, після того, як він і взів  інтерв'ю у цього аспіранта. Також а в цей час в Криму ФСБ допитувало чотирьох активістів Українського культурного центру, заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову вручили обвинувальний висновок, а Арсен Юнусов, якого обвинувачують по "справі 26 лютого" залишився без адвоката.

Нагадаємо подробиці:

Видання "Медіазона" 21 березня повідомила, що співробітники ФСБ РФ допитали і побили аспіранта історичного факультету Московського державного університету, який 18 березня під час фестивалю на честь Криму розмахував з вікна своєї кімнати в гуртожитку саморобним прапором України.
Як розповів журналістам друг аспіранта, який побажав зберегти анонімність, аспірант істфаку зробив прапор України з двох шматків тканини і почав розмахувати ним з вікна своєї кімнати під час фестивалю на честь приєднання Криму.
Акцію він проводив в знак протесту проти витрати бюджетних коштів на фестиваль у той час, як у МДУ немає грошей на ремонт гуртожитків. За словами самого аспіранта, його акція не носила політичний характер.

Через деякий час аспірант вирішив продовжити акцію на сходовій клітці: на його думку, там з боку фестивалю буде краще видно його прапор. На сходовій клітці його з прапором зупинив співробітник служби безпеки гуртожитків, пізніше прийшов майор Беловіцький з ВВС МДУ в супроводі трьох людей в штатському, які називали себе співробітниками ФСБ.

Із застосуванням сили аспіранта довели до його кімнати, де почали оглядати його речі. Забравши фотоапарат, телефон і ноутбук, його привели в ВВС МДУ.

"Поліцейський пішов, а ФСБшники почали прискіпливий допит  хто такий, на кого працюєш, хто тобі заплатив. Змусили включити ноутбук, рилися в телефоні і фотоапараті. Особливо його не били, в голову тільки розкритою долонею, в корпус кілька разів тикали загостреною шваброю, від якої залишилися порізи і синці", – розповів друг аспіранта.

Співробітники спецслужб нічого не знайшли в ноутбуці і фотоапараті. Після двох годин допиту аспіранта змусили під диктовку написати розписку про те, що він "згоден працювати інформатором під егідою ФСБ і Центру "Е" під псевдонімом "аспірант"".

Віддавши йому техніку, люди, які його допитували, пішли. Тоді до аспіранта підійшли троє поліцейських, які змусили його написати в протоколі, що він розмахував прапором і нецензурно висловлювався. Копію протоколу йому не дали: вручивши квитанцію про штраф за дрібне хуліганство, аспіранта випровадили з ВВС МДУ близько 22:00.

20 березня чоловік зафіксував побої в травмпункті, 21 березня він звернувся за допомогою до правозахисної організації "Комітет із запобігання катуванням".

В цей же день, 21 березня 2017  український кореспондент УНІАН Роман Цимбалюк на своїй сторінці у Facebook повідомив, що його затримано:

"Напередодні затримання Цимбалюк брав інтерв'ю з аспірантом МДУ Захаром, який раніше вивісив прапор України на будівлі Московського державного університету. 

"Ми знайшли героя Захара, який вивісив український прапор над МДУ в день третьої річниці анексії Криму. Прекрасне інтерв'ю закінчилося приїздом поліції. Забрали мої документи. Чекаємо приїзду начальника поліції МДУ. Виявляється, є і така поліція", - повідомив журналіст.

"Нас затримали, везуть в місцеве відділення поліції перевіряти "законність" зйомки. Вперше в житті в машині поліції. Не спрацювала акредитація МЗС РФ. Кажуть, що ми вигукували гасла, а може і проводили "мітинг", - додав він. Згодом його випустили.

В цей же час Кримська правозахисна група повідомила, що 21 березня слідчий ФСБ викликав на допит активістку культурного центру Олену Попову, інших активістів - Леоніда Кузьміна, Михайла Батрака та Галину Балабан - вже допитали.

У федеральній службі заявили, що кримчани проходять у якості свідків у справі проти одного з організаторів Українського культурного центру Вельдара Шукурджиєва, якого звинувачують в екстремізмі.

Як стало відомо правозахисникам, слідчий ФСБ чинив на допитах на українських активістів психологічний тиск. Крім Шукурджиєва, слідчий цікавився іншими активістами, а саме - лідером руху "Євромайдан-Крим" Андрієм Щекуном і кримською журналісткою Людмилою Щекун.

У правозахисній групі відзначають, що хоч Український культурний центр Криму і не є політичною організацією і створений активістами з метою збереження і популяризації на півострові української культури, на його учасників російська окупаційна "влада" постійно чинить тиск: забороняє проводити публічні заходи, викликає на допити і "бесіди" в правоохоронні органи, попереджає про неприпустимість екстремізму тощо.

Донька Ільмі Умерова повідомила, що її батьку Айше Умерову вручено обвинувальний висновок у кримінальній справі".

Адвокат Едем Семедляєв повідомив, що тепер матеріали справи буде направлено у Бахчисарайський суд. "Будемо чекати повістку", - сказав він.

У свою чергу Ільмі Умеров повідомив, що захист подав два клопотання: одне про закриття справи, а інше про долучення лінгвістичної експертизи. Однак їх не долучили.

При цьому, Ільмі Умерова позбавили одного з ключових захисників Миколи Полозова. Адвоката Миколу Полозова перевели зі статусу захисника в статус свідка у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. 12 травня ФСБ в Криму порушило проти Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

А райсуд Сімферополя переніс засідання по "справі 26 лютого" в зв'язку з тим, що один з підсудних Арсен Юнусов залишився без адвоката.

Останнє редагування Середа, 22 березня 2017 10:21