У Німеччині видавництво випустило підручник для мігрантів, де на мапі Крим зображено російським Рекомендовані

Середа, 12 квітня 2017 13:18 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Німеччині організація TELC (The European Language Certificates), що діє за підтримки уряду, надрукувала підручник для навчання іноземців німецької мови, в якому міститься зображення Криму як частини Росії. На це звернули увагу та повідомили читачі, що мешкають у Німеччині, інформує "Європейська правда".

Зображення анексованого Криму з'явилося у "робочій книзі", що призначений для навчання іноземців, які іммігрували до Німеччини й мають інтегруватися у суспільство (рівень володіння мовою B1.1, трохи вищий за початковий).

На політичній карті Європи, наведеній у підручнику, Крим зафарбований у кольори Росії. Примітно, що територіальну цілісність Кіпру автори підручнику не заперечують.


Фрагмент сторінки підручника / ЄвроПравдаФрагмент сторінки підручника

У Німеччині TELC діє від імені федерального міністерства внутрішніх справ у співпраці з Гете-інститутом та розробляє тести з німецької мови для іммігрантів. Подібні тести TELC виробляє і для Австрії за підтримки МВС Австрії.

Складання такого тесту є одним з етапів проходження інтеграційних курсів для іноземців, що дозволяє претендувати на посвідку на проживання у Німеччині.

Разом з тим, у прес-службі Федерального відомства з питань міграції та біженців (BAMF) в Нюрнберзі повідомили, що за підсумками перевірки було прийнято рішення "негайно вилучити" обидва посібники TELC з вивчення німецької мови зі списку схвалених, у яких міститься зображення "російського" Криму, передає DW.

"Ми шкодуємо, що в одному зі схвалених нами навчальних посібників міститься помилкова карта, - сказала прес-секретар відомства Андреа Брінкман. - При цьому ми наголошуємо, що цим ми не хочемо зробити політичну заяву".

За її словами, відомство не брало участі ні в розробці, ні у фінансуванні навчальних посібників фірми TELC. Брінкман також зазначила, що в червні 2016 року підручники отримали лише попереднє схвалення відомства, оскільки TELC на той момент не надала їхній остаточний варіант для друку - "крім деяких доповнень та вступного слова, не було й карти", яку тепер критикують.

Незважаючи на вилучення підручників зі списку схвалених, організатори інтеграційних курсів зможуть продовжити з ними працювати, повідомили в BAMF. Негайну відмову від підручників у відомстві визнали "невиправдано жорсткою" щодо тих, хто вже почав займатися.

При цьому відомство проінформує їх про те, що в них міститься помилкове зображення Криму й про те, що компанія-автор підручників виправить помилку, а підручники можна буде замінити. 

Нагадаємо, у МЗС України наприкінці 2015 року запустили спецпроект, в рамках якого збирають повідомлення про помилки щодо Криму в іноземних публікаціях та домагаються їх виправлення.