З 15 червня в Євросоюзі скасовують плату за роумінг

Вівторок, 25 квітня 2017 16:30 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Рада Європейського союзу затвердила перехід на безкоштовний роумінг для європейських користувачів на території всіх країн, що входять до ЄС. Відповідну постанову схвалили представники 28 країн Європейського Союзу. 

«З 15 червня користувачі з мобільними телефонами, які подорожують в інші країни ЄС, зможуть дзвонити, відправляти текстові повідомлення або здійснювати пошук в мережі без сплати будь-яких додаткових витрат», – йдеться в повідомленні.

Тобто, з цього моменту за мобільні телефонні розмови, пересилання СМС-повідомлень і доступ до інтернету всередині країн ЄС не буде стягуватися додатковий тариф. А ціна за європейський роумінг не буде перевищувати вартості послуг домашнього оператора мобільного зв'язку.

Дія закону буде поширюватися на жителів ЄС, які їздять в інші країни Євросоюзу в ділові або приватні поїздки. 

Зауважимо, що офіційний Брюссель почав боротьбу за скасування роумінгу на початку 2014 року. Проведене Євробарометром дослідження показало, що 47% користувачів не використовують мобільний інтернет під час поїздок, тільки 1 з 10 використовує електронну пошту в звичайному режимі і більше чверті просто відключають свої мобільні телефони.

Після вступу закону в силу з 15 червня його дія пошириться також на Ісландію, Ліхтенштейн і Норвегію. 

«Коли європейці поїдуть в літню відпустку, вони зможуть насолодитися свободою мобільного зв'язку та інтернетом за кордоном, як у себе вдома. ЄС полегшує наше життя дуже практичними способами», – сказав міністр із конкурентоспроможності, цифрової, морської та сервісної економіки головуючої в ЄС Мальти Еммануель Маллен.

Нагадаємо, що Європейський парламент на засіданні в Страсбурзі 6 квітня підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС.

У свою чергу, Комітет постійних представників Європейського союзу розгляне питання надання Україні безвізового режиму в середу, 26 квітня.

Очікується, що нові правила українців набудуть чинності вже на початку літа 2017 року.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається